UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Звірі для мистецтва: Митець на Хмельниччині пише картини шерстю тварин

Пензлі для унікального і трохи призабутого самчиківського розпису використовують із шерсті білки чи поні. Для особливо тонких елементів - із котячої

Звірі для мистецтва: Митець на Хмельничч…

Унікальний самчиківський розпис відроджують на Хмельниччині, застосовуючи особливі пензлі, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Gazeta.

Нове життя самобутній майстерності дають чотири майстри із села Самчики Старокостянтинівського району.

За словами одного з них - художника Віктора Раковського, у сільській школі народного мистецтва навчають розпису дітей.

"У нас 76 учнів. В самчиківському розписі переважає крупний рослинний орнамент - листя, квіти, ягоди. Є солярні знаки - сонце, місяць, зорі. Із тварин - коні, коти, собаки. З птахів - ластівка, журавель, лелека," - розповідає митець.

Найпоширений у настінних розписах є "вазон". Це образ "світового дерева", "дерева життя". У ньому зображували птахів - чи в кроні, чи біля основи стовбура.

"Обов'язково мають бути крупні об'єкти, не дрібні. Транспортирів чи лінійок не використовуємо. Лінії не повинні бути ідеальні - десь незграбні, недовершені. Так робота стає живою, - каже про нюанси робіт художник. - А пензлі використовуємо із шерсті білки чи поні. Для особливо тонких елементів - із котячої."

Точна дата виникнення самчиківсього розпису невідома. Найбільше поширився на зламі ХІХ-ХХ ст. Відроджуватися почав у 1960-х.

Тоді художник Олександр Пажиський почав збирати його зразки в селах поблизу Самчиків. Це були елементи розпису на печах і скринях.

Нагадаємо, майстри не проти пустити розпис у маси - на сувенірну продукцію. Утім, творчіть люблять все-таки більше, ніж комерцію. Тому поки сувенірних виробів із самчиківським розписом вкрай мало.

У Самчиках працює художня школа, де дітей навчають народного розпису і академічного живопису. Однак художники засмучені тим, що не бачать справжньої зацікавленості молодого покоління у розвитку мистецтва самчиківки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme