Зустрічаємо нову двадцятку: Нацбанк вводить нову купюру

З появою нових технологій Національний банк намагається підвищувати системи захисту банкнот

Зустрічаємо нову двадцятку: Нацбанк ввод…

Банкноти зразка 2003 та 2018 років перебуватимуть в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот не потрібно обмінювати банкноти попереднього зразка на нові, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією Національного банку України.

Новими банкнотами Національний банк заміщуватиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти зразка 2003 року. Поступово в обігу ставатиме більше нових 20-гривневих банкнот через заміну зношених.

За дизайном нова купюра наслідує оновлені банкноти номіналом 100 та 500 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 20 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2003 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Івана Франка, а на зворотному боці - зображення будівлі Львівського оперного театру. Портрет Івана Франка перемістили у центрі банкноти. Розмір нової банкноти не змінився - 69х130 мм. Кольорова гама та ж сама.

Національний банк прагне підвищувати надійність українських банкнот. Згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти.

Захист нової банкноти 20 гривень у порівнянні з банкнотою зразка 2003 року удосконалено. Зокрема, покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

На перше піврічча цього року кількість банкнот номіналом 20 гривень в обігу майже 127 млн штук, це близько 4,4% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу.

Елементи захисту:

Багатотоновий водяний знак - портретне зображення І. Франка та світлий елемент водяного знака - зображення цифрового позначення номіналу (вертикально розміщено в правій нижній частині багатотонового водяного знака);

Повністю занурена в товщу паперу захисна стрічка, на якій за допомогою збільшувального скла можна побачити зображення в прямому та переверненому вигляді: "20 ГРН", елемент малого Державного Герба України (тризуб) і цифрове позначення номіналу "20" у два рядки;

Зображення цифрового позначення номіналу "20", усі елементи якого збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти проти світла;

Стилізоване зображення квітки, розміщене праворуч від портрета І. Франка. При зміні кута нахилу банкноти колір зображення квітки змінюється з малиново-фіолетового на оливково-зелений;

Зображення цифрового позначення номіналу - "20": цифри видимі під час розглядання банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом:

  • темні на світлому фоні - при розгляданні банкноти з довгої сторони;
  • світлі на темному фоні - при розгляданні банкноти з короткої сторони;

Елементи зображень, шорсткість яких відчувається на дотик; для прикладу наведені збільшені зображення:

  • написи та зображення;
  • елемент для людей з послабленим зором;
  • фрагмент портрета;

Написи, що повторюються, і які можна прочитати за допомогою збільшувального скла.

Довідково: Іван Франко втілює в собі єдність українців та невтомну працелюбність. За свого життя Іван Франко доклав чимало зусиль для об'єднання українців. Його заклик "Ми мусимо навчитися чути себе українцями - не галицькими, не буковинськими, а українцями без соціальних кордонів..." сьогодні особливо актуальний. Ще за життя Іван Франко ставши легендою. Його називали "титаном праці". Лише за приблизними підрахунками, творча спадщина письменника становить понад 100 томів. У тієї ж годину, він був також перекладачем із багатьох іноземних мов, громадським і політичним діячем. Разом із Михайлом Грушевським він перетворив Наукове Товариство імені Шевченка у Львові у своєрідну неофіційну українську академію наук.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme