UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Коли на Хмельниччині запрацює проєкт "Поліцейський офіцер громади"

В області 35 тергромад готуються отримати "власних" правоохоронців і вже підписали меморандум про співпрацю з Нацполіцією

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Коли на Хмельниччині запрацює проєкт "По…

Перебуваючи на Хмельниччині, Голова Нацполіції Сергій Князєв зазначив, що ще в 2015 році тут була спроба започаткувати проект, подібний за ідеєю до презентованого "Поліцейського офіцера громади". Проте на той час через відсутність фінансових і технічних можливостей відомство не змогло самотужки розвивати проект.

Зараз же за підтримки Уряду Сполучених Штатів Америки проект почав активно впроваджуватися у кількох регіонах держави. Хмельницька область стала п’ятою, де з’являться поліцейські офіцери громади.  Участь у проєкті беруть 35 тергромад з області, які пройшли відбір. Протягом усього часу, від першого повідомлення про реалізацію проекту тривала активна співпраця копів та Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування щодо комунікації з громадами та консультуванні в рамках підготовки до участі у проєкті.

"На початковому етапі реформи Нацполіцїї саме Хмельниччина пробувала започатковувати щось подібне до цього проєкту. Чому ми у 2015 році не змогли продовжити ту історію, яку розпочинала саме Хмельничична? Сама поліція ні фінансово, ні технічно не була готова розвивати цей проєкт. Зараз ми можемо стовідсотково забезпечити кожного офіцера особистим автомобілем: треба два офіцера - буде два автомобілі, треба п'ять офіцерів - буде п'ять автомобілів. Реалізація проєкру - це мрія поліцейського: працювати тем, де твій поклик душі. Ми забезпечимо громадам стільки правоохоронців, скільки вам треба, адже поліція спроможна зараз це зробити", - запевняє Сергій Князєв.

Голова Національної поліції України запевнив, що "громадських поліцейських" не відволікатимуть на виконання функцій, не властивих їхнім посадовим обов’язкам. Офіцери постійно перебуватимуть в ОТГ, періодично з’являючись до відділу поліції для звіту чи отримання настанов. При цьому комунікація поліцейського з керівництвом відбуватиметься з використанням електронних засобів зв’язку. Крім того, згодом – після навчання офіцерів громад – можливий варіант їхнього оснащення електронними засобами для стягнення штрафів за правопорушення, що належать до зони відповідальності поліції. Це дозволить зайвий раз не доставляти людину до відділу поліції або не відволікати її від справ.

У офіцера громади, за проектом, є необхідне приміщення з трьох кабінетів, надане ОТГ. Коштом громади має бути придбане обладнання й меблі, оргтехніка і сейф, доступ до Інтернету і що найголовніше – житло. В ідеальному варіанті на території тергромад мають ще й встановити відеокамери. Таке інтелектуальне спостереження мало б стати чи не головною підтримкою копам, адже часто територія ОТГ досить велика і навіть на авто не реально встигнути на надзвичайну подію. Планують встановлювати камери з функцією розпізнавання і фіксації номерів авто на дорогах та оглядові камери спостереження за громадським порядком.

Лише після повного матеріального забезпечення, що лягає на плечі ОТГ, поліція вивчить офіцера, дасть йому зарплату з соцпакетом і забезпечить спеціально обладнаним транспортом.

Керівник регіонального офісу ІСІТАР в Україні Міністерства юстиції США Джон Монтаніо зауважив, що проект "Поліцейський офіцер громади" дозволить головам ОТГ працювати разом з поліцією, спільно знаходячи та вирішуючи проблеми на причинному рівні.

"Майбутні поліцейські офіцери громади, які працюватимуть у ваших громадах, навчатимуться, як знаходити, вирішувати, зменшувати кількість та викорінювати проблеми перед тим, як вони можуть перетворитися на великі неприємності. Це називається проактивним підходом у роботі поліції", – зазначив Джон Монтаніо, наголосивши, що такий підхід є дуже ефективним та цінним у роботі поліції у всьому світі.

Начальник же поліції Хмельницької області Василь Віконський говорить про активність самих громад: "Я ще раз хочу подякувати кожному з керівників цих громад за те, що ви розумієте: безпека в громаді – це не лише справа поліції, це наша спільна справа. Тільки об‘єднавши зусилля, ми зможемо створити в наших містах і селах комфортне та безпечне для проживання людей середовище".

Проект "Поліцейський офіцер громади" називають продовженням впровадження реформи поліції, метою якого є тісна взаємодія поліцейського з об’єднаною територіальною громадою та мешканцями сільської місцевості. Акцент робитимуть на передбачення правопорушень, постійно спілкуючись із мешканцями громади.

Після офіційної презентації, присутні голови громад Хмельниччини підписали мемурандум про співпрацю із Національною поліцією України в рамках проєкту "Поліцейський офіцер громади".  Потенційні офіцери громади, які нестимуть службу на територіях, пройдуть відповідне навчання у рамках міжнародної програми. 

Водночас Сергій Князєв зазначив, що наступним кроком стане реорганізація роботи відділів і відділень поліції на місцях. "Ми дійдемо і до реорганізації відділів і відділень поліції, щоби більшість функціонерів відправити "в люди" – працювати з громадою, а на місці залишити лише чергових офіцерів, які охоронятимуть зброю і цілодобово відповідатимуть на звернення громадян", – наголосив він.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme