Хмельницька прокуратура повертає державі тисячі гектарів сільгоспугідь

Прокуратура Хмельниччини відстоює в суді повернення державі 1138 га сільгоспземель вартістю понад 25 млн. гривень
Depo.
28 вересня 2016 10:23
ФОТО: depo.ua
Хмельницька прокуратура повертає державі тисячі гектарів сільгоспугідь
Хмельницька прокуратура повертає державі тисячі гектарів сільгоспугідь

Черговий факт фіктивного використання земель сільськогосподарського призначення розслідувала прокуратура на Хмельниччині, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Встановлено, що на підставі розпоряджень Теофіпольської, Ізяславської та Хмельницької райдержадміністрацій, а також наказів ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області у 2014 році із одним громадянином укладено 39 договорів оренди земельних ділянок загальною площею 1138 га, наданих для ведення фермерського господарства" - йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Хмельниччини.

Так званий "фермер" є засновником та керівником низки суб'єктів господарювання, у користуванні яких знаходяться значні площі сільгоспугідь.
 
Зазначене підтверджує, що дійсний намір громадянина спрямовувався не на створення фермерського господарства, а штучне використання цієї процедури як пільгового порядку одержання земель державної власності в оренду поза передбаченої законодавством процедури земельних торгів.
 
Розмір орендної плати не відповідав справедливому розміру, який міг бути визначений у разі отримання прав на земельні ділянку на конкурентних засадах.
 
"Прокуратура області звернулася у суд з позовними вимогами до Теофіпольської, Ізяславської та Хмельницької райдержадміністрацій, ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області, а також орендаря про визнання незаконними та скасування розпоряджень, наказів і укладених на їх підставі договорів оренди земель, нормативна грошова оцінка яких становить понад 25 млн. грн.
Прокуратура і надалі принципово реагуватиме на факти незаконної передачі на пільгових умовах земель сільськогосподарського призначення", - повідомляють в прокуратурі.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та