Жорсткі обмеження та повальна вакцинація: Що твориться на Хмельниччині на порозі локдауну

Область шаленими темпами фіксує інфікування краян COVID-19, лікарні "тріщать" від кількості пацієнтів

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Жорсткі обмеження та повальна вакцинація…
Хмельниччина перед локдауном

На Хмельниччині, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ, щеплено від  COVID-19 трохи більше 31% населення. Це однією і двома дозами разом.

Щодо вакцинації, то серед громад області є як лідери, так і аутсайдери. Найактивніше включилися в процес у Старосинявській (43%), Новоушицькій (34%) та Теофіпольській тергромадах (32%), тоді як рівень вакцинації у Гуменецькій ТГ – 6%, Зіньківській – 8%, Розсошанській (11,8%). Фактично у третині громад області показник вакцинації менший за 20% при середньообласному 31,4. 

Область опинилася на порозі "червоної" зони, тому, щоб не допустити локдауну та зменшити темпи поширення COVID-19 серед мешканців області, на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішили впровадити додаткові протиепідемічні заходи та активізувати вакцинальну кампанію.

Новий адміністративно-територіальний устрій Хмельницької області

Новий адміністративно-територіальний устрій Хмельницької області

Вже від 21 жовтня запрацювали окремі правила щодо невакцинованих в міжобласних транспортних перевезеннях, а з 23 жовтня запрацює ще ціла низка обмежень.

Продовольчі та непродовольчі ринки працюватимуть лише за умов розрахунку: 1 людина на 10 квадратних метрів. А ще у працівників має бути негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19 або документ, що підтверджує вакцинацію хоча б однією дозою.

За таким же розрахунком мають працювати заклади торгівлі: кіоски, магазини, супермаркети, гіпермаркети. Відвідувачі мають дотримуватися соціальної дистанції не менш як у два метри. Працівники повинні мати тести або сертифікати.

Для роботи перукарень, салонів краси, готелів та хостелів умови такі ж: тест або сертифікат у працівників. А ось у барах, ресторанах і кафе документ повинні мати також і відвідувачі.

При чому заклади харчування мають бути заповнені лише на 50%. За одним столиком можуть перебувати до чотирьох людей, дистанція між столами — два метри. Працювати можна з 06:00 до 23:00, за винятком адресного доставлення.

Хмельницький, черга в центр вакцинації

Хмельницький, черга в центр вакцинації

Це, очевидно, вплинуло на краян, адже помітно зросла кількості людей, що звертаються за щепленнями. В області до працюючих 10 центрів масової вакцинації, 95 постійних пунктів щеплень та 64 мобільних бригад, відкрили ще один центр – просто в стінах залізничного вокзалу.

За словами зступника голови ОДА Сергія Ткачука, попри те, що в області зросла кількість бажаючих вакцинуватися, в цілому Хмельниччина не виконує планів вакцинації від COVID-19. "Хмельниччина не виконує доведений план із вакцинації. За минулі дні темпи виконання становили 93-94%. Таким чином, щоденно щеплюється близько 7 тисяч осіб. Медична галузь спроможна вакцинувати попри черги у центрах вакцинації," – зауважив посадовець на останньому брифінгу.

В області також за останні 10 днів розширили мережу лікувальних закладів, які надають стаціонарну допомогу хворим з COVID-19. Уже задіяно 22 лікарні, де розгорнуто 2 740 ліжок. У резерві залишаються лише Білогірська та Ярмолинецька багатопрофільні лікарні. Госпіталь ветеранів війни введений у мережу, але поки пацієнтів ще не приймає. Також поки що  не планується залучати до роботи з хворими COVID-19 Новоушицьку та Старосинявську багатопрофільні лікарні. 

Хмельницький, черга з "швидких" з "ковідними" пацієнтами

Хмельницький, черга з "швидких" з "ковідними" пацієнтами

За словами заступниці директора департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяни Косовської, найвищі рівні захворюваності на COVID-19 спостерігаються у Хмельницькому, а також на Волочищині, Теофіпольщині та Ярмолинеччині. Серед захворілих близько 7-8% були вакциновані, а в стаціонарі лікуються менше 1% осіб, що отримали щеплення.

В області з діагнозом COVID-19 зараз лікується в медзакладах і вдома більше тисячі дітей. Станом на 21 жовтня від початку пандемії зареєстровано 106 039 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5219 – діти, 5197 –медпрацівники. Летальність теж не зменшується – за добу 12, а загалом – 2 213. 

Збільшення кількості хворих, в тому числі і тих, які перебувають в лікарнях, що, в свою чергу, призводить до зростання об’ємів споживання кисню та виникнення напруженої ситуації із його постачанням до лікувальних закладів. Тим часом Хмельницька атомна електростанція, що виробляє медичний кисень, отримала ліцензію для постачання його до лікарень області. В атомників невелика потужність, вони можуть наповнити пів сотні балонів за добу. Передбачається, що ХАЕС постачатиме кисень медичний для закладів охорони здоров’я із 99% знижкою. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme