Землю - селянам: Громади Хмельниччини отримують землю

До кінця поточного року всі існуючі ОТГ матимуть в комунальній власності держземлі за межами населених пунктів

В Україні 657 тергромад із 665 існуючих вже можуть отримати землі і розпочали відповідну процедуру, передає Depo.Хмельницький.

Держгеокадастр оприлюднив план-графік передачі земельних ділянок у власність об'єднаних територіальних громад на 2018 рік. ОТГ Хмельниччини розпочнуть отримувати державні землі вже цього місяця. А до кінця року наділи отримають всі існуючі 39 громад.

Уряд пропонує такий алгоритм:

- Звернення в територіальний орган Державної служби з геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) із заявою про передачу землі;

- Інвентаризація землі - за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, більшість земель вже проінвентаризовані, але в разі необхідності додаткова інвентаризація буде проведена в максимально швидкі терміни, запевняє Уряд. Щоправда, деякі голови громад ставляться до такої інвентаризації досить скептично.

- Ухвалення рішення і реєстрація права власності в органах юстиції.

За словами консультанта з юридичних питань проекту "ПУЛЬС" при Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України Дмитра Василенка, Уряд фактично не дочекався прийняття Верховною Радою України законів і обрав інший спосіб.

Проте, якщо раніше обов'язку передати земельні ділянки у комунальну власність в територіальних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів не було, то тепер згідно постанови Уряду вони зобов'язані не відмовити ОТГ.

З лютого ж усі ОТГ повністю контролюватимуть розпорядження земельними ділянками за межами населених пунктів, а після передачі земель в комунальну власність до кінця 2018 року цей контроль стане одноосібний.

За словами нначальник ГУ Держгеокадастру Хмельниччини Василя Василенка, в області вже затвердили план-графік передачі земель державної власності об'єднаним територіальним громадам.

Василь Василенко також повідомив, що вже цього місяця мають провести інвентаризацію земель у Крупецькій, Колибаївській, Вовковинецькій та Олешинській тергромадах.

Продовжуючи посадовець додав, що до 01 грудня 2018 року планується передати орієнтовно 95,8 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад.

Найбільша проща земель буде передана Старосинявській селищній ОТГ -10,2 тис. га, Новоушицькій селищній - 8,7 тис. га, Городоцькій міській - 8,2 тис. га, Полонській міській - 7,2 тис. га, Дунаєвецькій міській ОТГ - 6,6 тис. га.

Тепер формуються планово-картографічні матеріали необхідні для проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, які за попереднім погодженням голів ОТГ будуть передані у їх комунальну власність.

Читайте також: Децентралізація на Хмельниччині: З тергромадами розібралися, на черзі - райони

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький