За роки Незалежності з мапи України зникло більше десятка тисяч рік

Останнім часом фактично не проводяться розчищення замулених витоків річок, в результаті річки міліють та пересихають. До того ж в останні роки спостерігається сильне маловоддя - річки наповнюються тільки на 70% від норми

За роки Незалежності з мапи України зник…

За останні 25 років з карти України зникло понад десять тисяч малих річок, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби Асоціації рибалок України.

За їхніми данними, останні 20 років фактично не проводяться меліоративні роботи щодо розчищення замулених витоків річок, в результаті річки міліють, пересихають, проблему посилює те, що останні роки спостерігається сильне маловоддя - річки наповнюються тільки на 70% від норми.

Хаотично врозріз з існуючим законодавством інтенсивне забудовуються береги водойм. Там, де раніше були заплавні луки, природні нерестовища риби, мальовничі протоки, сьогодні - приватні домоволодіння. Заганяючи береги річок в бетон, цим їх позбавляють можливості самоочистити води. Та й право громадян на безперешкодний підхід до водойми порушується будівництвом різних загорож.

В Україні 73 тисяч річок, 40 тисяч озер, 1100 водосховищ, 400 тисяч ставків - 1 100 000 га прісних водойм. У той же час на карті Європи країна вважаться маловодною, так як більшість водних ресурсів через забрудненість не придатні до водозабору питної води.

"Усі роки Незалежності до наших водойм ставляться чисто споживацьки, а часом і злочинно. Багато річок перегородили дамбами, в результаті чого вони втратили свою природну течію і не в змозі "змити" весь бруд, що потрапляє до них. По берегах річок стоять мегаполіси, хімічні та металургійні гіганти зі своїми зливами і стоками. Вода у водосховищах нагадує коктейль з усієї таблиці Менделєєва," - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

У минулому році у вітчизняні водойми скинуто більше 2 мільярдів кубометрів стоків. За офіційними даними тільки дві третини з них пройшли через очисні споруди.

"І це без урахування того бруду, що потрапляє в річки з ливньовок минаючи очисні споруди - акцентує Олександр Чистяков. - Практично всі мийки машин скидають свої відходи в ливньовки, щоб не платити за очистку відходів виробництва. Тисячі тонн солі після зими благополучно з весняними струмками потрапляють прямо в ріки. Хімікати з полів змиваються дощами та по дренажних каналах стікають у водойми, що призводить до масового мору риби."

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme