За нелегальних швей підприємець з Хмельниччини сплатить майже мільйон гривень штрафу

Рішення прийняв Хмельницький окружний адміністративний суд 

Хмельницький окружний адміністративний суд визнав законними дії управління Держпраці в області щодо накладення штрафу на підприємця, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби управління.

Товариство має сплати 781 830 гривень штрафу за використання праці 7 офіційно неоформлених працівників.

"Під час перевірки у березні цього року фахівці з'ясували, що в одному із виробничих корпусів підприємства (швейному цеху) використовувалася праця сімох неоформлених працівників. Вказані працівники працювали згідно з графіком роботи з 9:00 до 17:00, а субота, неділя - вихідні дні. Суд встановив, що між ТОВ, як замовником та сімома громадянами, як виконавцями, укладено цивільно-правові договори про надання послуг," - кажуть у відомстві.

Однак, на запит відповідача щодо працюючих працівників по договору цивільно-правової угоди на ТОВ, у січні-лютому 2018 року, фіскальна служба повідомила, що звіт по єдиному внеску за січень місяць підприємство не подавало. Строк дії наданих до суду договорів закінчився 1 лютого 2018 року.

Нагадаємо, інспектори праці наприкінці травня роз'яснили підприємцю порядок легалізації трудових відносин із найманими працівниками та наголосили на відповідальності у разі недотримання вимог законодавства щодо належного оформлення трудових відносин. На початку серпня, уже під час проведення інспекційного відвідування з'ясували, що працівники проходять стажування у швейному цеху і відповідно із ними не укладалися трудові чи цивільно-правові договори.

Також ФОП не надав документів щодо офіційного працевлаштування найманих працівників (заяви працівників, трудові договори, штатний розпис, відомості нарахування заробітної плати, табелі обліку використання робочого часу працівників, розрахункові - платіжні відомості по виплаті заробітної плати вказаним працівникам тощо).

А за таке правопорушення передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький