Два десятки хмельничан змінили імена впродовж місяця

Хмельницькі жінки втричі частіше за чоловіків змінюють паспортні данні
Depo.
29 червня 2016 18:09
ФОТО: depo.ua
Два десятки хмельничан змінили імена впродовж місяця
Два десятки хмельничан змінили імена впродовж місяця

Досягнувши 16 років, кожен має право змінити своє прізвище або навіть ім'я, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Всім".

Жінки роблять це майже втричі частіше, аніж чоловіки. Змінити такі дані в паспорті можна не лише у зв’язку з сімейними обставинами. Приміряти на себе нові імені можна скільки завгодно. Але платити з кожним разом треба вдесятеро більше. Повертають дівоче Носити ім’я відомої людини чи поміняти глузливе прізвище на інше. При народжені батьки ретельно обирають ім’я своїй дитині. При цьому хмельничани намагаються бути оригінальними.

За минулий місяць 19 хмельничан подали заяву на зміну. Більша частина переходить на інші прізвища, а зовсім маленький відсоток бере собі інакше ім’я. 

"Поміняти ім’я чи прізвище може лише громадянин України з 16 років", - каже  заступник начальника відділу РАЦСу Тетяна Доброріз.

Як виявилось, змінювати можна скільки завгодно, обмежень немає. Окрім по батькові. Незабаром можна буде змінити у паспорті й це. Відповідний законопроект вже знаходиться на розгляді Верховної Ради. Поки це заборонено, хіба у випадку, коли ім’я змінює сам батько.

Якщо хочуть змінити прізвище чи ім’я, звертаються до РАЦСу. Чекати місяць. Окрім заяви, потрібно: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб чи розірвання, про народження дітей (при потребі), фотокартка і квитанція про сплату держмита.

 Відмовити можуть коли є: - здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом - наявність судимості, яку не погашено або не знято - офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника - подання заявником неправдивих відомостей.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та