За два тижні у Тернопільському медуніверситеті створили шолом для захисту від COVID-19

Пневмошолом захищає від небезпечних бактерій, токсичних речовин та вірусів

За два тижні у Тернопільському медунівер…

У Тернополі науковці медуніверситету створили шолом від вірусів повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на "Суспільне".

Портативний пневмошолом створили науковці Тернопільського меду. Він захищає від вірусів, зокрема, COVID-19, небезпечних бактерій та токсичних речовин.

Пневмошолом має мобільну систему форсованої подачі повітря, працює на батареї, що забезпечує роботу впродовж 24 годин. Виготовили його за два тижні. Шолом можна одягнути і зняти без сторонньої допомоги, також він має екран исокого ступеня захисту та зробоений знепроникної тканини

"Нам вдалося розробити таку спеціальну турбіну, яка працює від портативного акумулятора - павербанка. Він живить, розроблену нами мікротурбіну, яка подає повітря через спеціальний бактерескопічний фільтр всередину пневмошолома", – розповів доцент університету Андрій Ковальчук.

Всередині пневмошолома існує ще додатковий фільтр, який затримує вірусні частинки, а також будь-які хімічні сполуки органічної та неорганічної природи.

Коли ці дослідження завершать, нададуть сертифікат, тоді винахідники шукатимуть виробника.

Пневмошолом, який створили науковці, немає аналогів. Розповів співавтор розробки, науковець Андрій Павлишин. Тому, щоб захистити його від конкурентів, винахід запатентують.

Патент оформлятимуть у Тернопільському медуніверситеті та відправлять до Укрпатенту до Києва. Собівартість одного пневмошолома, за умови серійного виробництва, близько трьох тисяч гривень

Нагадаємо, на Тернопільщині за останню добу зареєстрували 48 нових захворювань. Загалом 2 773 випадки COVID-19.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme