З жовтня хмельничани переходитимуть на біометричні паспорти

В Україні з 1 жовтня розпочався перехід громадян на біометричні паспорти
Depo.
2 жовтня 2016 08:28
ФОТО: depo.ua
З жовтня хмельничани переходитимуть на біометричні паспорти
З жовтня хмельничани переходитимуть на біометричні паспорти

Процес буде відбуватися поступово, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Укрінформ"

Закон передбачає оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14 років, паспорт буде оформлятися на 4 роки, особам, які не досягли 18 років, іншим - на 10 років.

Нові паспорти громадян України будуть мати вигляд пластикової картки. Вони будуть містити текст російською та англійською мовами. У них не буде позначки про реєстрацію шлюбу та його розірвання, проте кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб.

Крім того, паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудований безконтактний електронний носій, в який будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.

Згідно із законом, тепер для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і ряду інших документів будуть використовуватися відцифровані відбитки пальців рук. Однак, для оформлення паспорта громадянина України вносити відцифровані відбитки пальців рук будуть тільки за згодою особи.

Також закон визначає порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном. Крім того, встановлюється вартість адміністративної послуги оформлення документів, що засвідчують особу.

Процес заміни паспортів-книжечок на нові паспорта-картки буде проходити протягом щонайменше 4 років. Документи, видані громадянам раніше, і надалі будуть зберігати дію, отже, поспішати із заміною документів не треба, відзначають в міграційній службі.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та