З липня переробники почали відмовлятися від закупівлі молока в приватників
Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, українські переробники молока мають відмовитися від закупівель молочної сировини від населення
З 1 липня 2018 року набули чинності зміни положень національного стандарту ДСТУ 3662-97 "Молоко коров'яче незбиране. Вимоги при закупівлі". Молоко другого ґатунку від населення не буде прийматися на переробку, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ВВС.
Однак, передбачений і перехідний період, який триватиме аж до 2022 року.
Причина - положення про санітарно-гігієнічні вимоги до молочної сировини, які є частиною Угоди про асоціацію. Нині європейським вимогам не відповідає приблизно 75% всього молока, що виробляють в Україні, передусім - у господарствах населення.
В Асоціації виробників молока вважають, що запровадження заборони на "домашнє молоко" спонукатиме до підвищення якості сировини. А от зростання ціни на кінцеві молочні продукти там не очікують, бо в теорії, чим вища якість сировини, тим менше витрачається на її переробку.
Нагадаємо, торік за якісним складом купленої молочної продукції в сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення Хмельниччини переважало молоко другого ґатунку.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький