З картки, відкритої для допомоги на лікування Петраківського, поцупили гроші

Зловмисникам вдалося зняти близько 20 тисяч гривень, зібраних для лікування Героя України Олександра Петраківського
Depo.
19 вересня 2016 10:27
ФОТО: depo.ua
З картки, відкритої для допомоги на лікування Петраківського, поцупили гроші
З картки, відкритої для допомоги на лікування Петраківського, поцупили гроші

В області почастішали випадки, коли шахраї намагаються викрасти гроші з карткових рахунків громадян, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ПЦ.

Найчастіше від шахраїв страждають краяни, які продають або купують в Інтернеті. А також ті, хто просить допомогу на лікування.

З картки, відкритої для допомоги на лікування важко травмованого Героя України Олександра Петраківського, зловмисникам  вдалося зняти близько 20 тисяч. За словами батька Петраківського, гроші зняли за допомогою номера телефона.

Такі випадки – не поодинокі, кажуть правоохоронці. Адже щоб зняти гроші з рахунку, зловмисникам достатньо знати номер картки та номер телефону жертви. 

Щоб зберегти власні гроші потрібно дотримуватися кількох правил.

Фахівці радять прив'язати до картки окремий номер телефону, який ви не будете розголошувати на широкий загал. Якщо ж все ж ви стали жертвою шахраїв – необхідно одразу звернутися з заявою про викрадення грошей в банк та до правоохоронних органів.

Банк може повернути викрадені кошти лише, коли потерпілий доведе, що не розголошував приватної інформації.  Петру Петраківському гроші через банк повернути не вдалося. Утім, правоохоронці кажуть, що покарати крадіїв та зобов'язати їх віддати гроші можна у судовому порядку.