З Енергоблоку №1 Хмельницької АЕС будуть робити "новий"

Бо він у списку "ветеранів" української атомної енергетики, йому вже 30 років

З Енергоблоку №1 Хмельницької АЕС будуть…

Оскільки з будівництвом нових потужностей ніяк не складається, необхідність пройти шлях продовження терміну експлуатації вже діючих енергоблоків стає незворотною, повідомляе Depo.Хмельницький із посиланням на "Перспективу".

Процес уже пішов. Комплекс заходів із заміни необхідного обладнання тривалий. Він, як мінімум, потребуватиме трьох років роботи проектантів, виробників обладнання, монтажників, налагоджувальників та ремонтників.

Плануванням і супроводом робіт із заміни обладнання, що вичерпало свій ресурс і не відповідає чинним нормативним вимогам, займається відділ модернізації і реконструкції Хмельницької АЕС.

"Усі заходи при продовженні терміну експлуатації енергоблока №1 нашим колегам вилилися в солідну суму витрат – 2.4 мільярда гривень. І це до підвищення курсу долара! Втім, якою б хиткою не була ситуація на валютному ринку, наш перший мільйонник готуватимуть до подальшої роботи. Є відповідні плани, переліки обладнання, яке підлягає заміні" - розповідає начальник відділу модернізації і реконструкції Хмельницької АЕС Олександр Косік.

Практика інших АЕС, де вже отримали дозвіл на продовження експлуатації енергоблоків, показує, що неодмінною умовою для цього є повне виконання всіх заходів, передбачених Комплексною (зведеною) програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків. В іншому випадку Державна інспекція з ядерного регулювання України та інші наглядові органи такого дозволу не дадуть.

К(з)ПБ затверджена Постановою Кабінету Міністрів України, її термін дії – 2011-2017 роки. Щоправда, наприкінці вересня Кабмін продовжив цей термін до 2020 року, адже в силу тривалості конкурсних процедур на закупівлю обладнання, його виготовлення тощо стало нереальним виконання програми у раніше визначені часові рамки.

"У нас розроблена інвестиційна програма (з 2016 по 2020 р.) з виконання заходів, включаючи К(з)ПБ. Вона сформована й направлена у НАЕК "Енергоатом", де вже пройшла затвердження і разом з іншими обгрунтовуючими документами буде направлена компанією на розгляд НКРЕКП. Чекаємо на рішення Національної комісії, і тільки після отримання лімітів фінансування на 2016 рік можемо братися за виконання першочергових заходів, які впливають на безпеку" - зазначив Олександр Косік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme