Яку заразу можна підхопити під час купання в річках і озерах

У річках і озерах разом з нами плаває безліч мікроорганізмів, які можуть викликати захворювання у людей

Яку заразу можна підхопити під час купан…
Фото: Shutterstock

Не вся вода однаково корисна. У річках і озерах разом з нами плаває безліч мікроорганізмів, які можуть викликати захворювання у людей. В основному у воді ловлять найрізноманітніші кишкові інфекції та шкірні захворювання, які викликаються всіма можливими видами мікроорганізмів.

Літо – пік захворюваності такими інфекціями. Адже у пляжному піску мешкають найпростіші, патогенні гриби, гельмінти (глисти), різні бактерії. Ось приблизний список сюрпризів, що чекають нас у воді та піску.

Лямбліоз. Лямблії – це найпростіші мікроорганізми, яких навколо нас досить багато. У місцях, де у воду потрапляють фекалії і стічні води, їх ще більше. Чіпляються вони до нас, якщо випити зараженої води або ковтнути її під час купання. Відразу після запливу нічого не відбувається, перші ознаки з’являються через 1-2 тижні. Симптоми типові для всіх кишкових інфекцій: діарея, нудота, біль в животі. Небезпека – сильне зневоднення організму.

Криптоспоридіоз – ще одне паразитарне захворювання з привітом від тварин і схожими симптомами – діареєю, болем у животі, лихоманкою. Виявляється через 2-10 днів після інфікування. Якщо імунітет не пригнічений ВІЛ-інфекцією або іншими хронічними захворюваннями, все пройде саме.

Ротавіруси – хто одного разу хворів рота вірусною інфекцією, той ненавидить швидкі дієти. Діарея, блювота, висока температура і повна відсутність сил – ознаки інфекції, яку можна підхопити у воді.

Гепатити – А і Е – це вірусні інфекції, які передаються через питну воду. В основному, звичайно, від них страждають жителі теплих країн, але й у нас на них теж хворіють.

Холера – це особливо-небезпечна інфекція і одна з глобальних світових проблем. Здається, що на холеру хворіють тільки в спекотних країнах з низькою культурою санітарії, але насправді збудників холери регулярно знаходять і в інших місцевостях. Насправді холера в більшості випадків лікується швидко і легко, а її головна небезпека – зневоднення організму через сильну діарею. Дизентерія, сальмонельоз, ешерихіоз – це різні кишкові захворювання з різними збудниками, але зі схожими в цілому симптомами: діареєю, болем у животі, нудотою і підвищенням температури. Невеликі відмінності між ними є, але вони не принципові. Головне, що всі ці хвороби небезпечні тим же, чим небезпечна холера: зневодненням і всіма його важкими наслідками.

Лептоспіроз – небезпечна бактеріальна інфекція, яка передається від тварин, вражає печінку і нирки. Починається вона з головного болю, високої температури, болів у животі. Інші симптоми – червоні очі і жовтяниця, біль у нижніх кінцівках. Закінчитися може дуже сумно. Бактерії потрапляють у кров через ранки і слизові оболонки.

Це не весь перелік інфекцій, які передаються через воду. В нашій місцевості важко зустріти черевний тиф або збудника трахоми (це захворювання, що вражає очі), але у теплих краях вони є в чималих кількостях. Глистові інвазії рідко передаються при купанні, але у брудних водоймах є шанс підчепити їх при заковтуванні води.

Як купатися, щоб не захворіти? Досить дотримуватися правил купання. Місце для купання має бути чистим хоча б візуально, причому ще на березі. Стояча вода набагато небезпечніше проточної. Не заходити у воду серед заростей болотних рослин, по коліно потопаючи в багні. Якщо ви захочете скупатися у штучні водоймі, де вода оновлюється повільно (наприклад у ставку) і в якому купається дуже багато людей, то краще знайти інше місце: занадто багато інфекцій передається від людини до людини при тісному контакті, коли навколо тепло і мокро. Не ковтати воду, коли купаєтеся. Пісок на пляжі не обробляється дезінфікуючими речовинами, тому на глибині 5-6 сантиметрів є найбільш сприятливим середовищем для різних мікроорганізмів (переважно збудників грибкових інфекцій). Особливо небезпечний – вологий пісок. Не варто будувати замки і закопуватися по голову у пісок, якщо на шкірі є ранки.

Після купання необхідно сходити у душ, якщо він є на пляжі, а якщо його немає, вимити руки, обличчя і ноги. Немає чистої води? Беріть з собою вологі серветки і рідкі антисептики в пляшечках. А душ приймете, коли доберетеся до нього. У будь-якому випадку зніміть вологі купальники і плавки, переодягніться в сухе, поки будете відпочивати між запливами.

Бережіть себе та своє здоров’я. Купайтеся тільки у перевірених місцях.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme