Як зібрати дитину в школу: Обираємо телефон

Засіб зв'язку є предметом необхідності, тож, спробуємо розібратися в специфіках телефону, потрібного школяру 

Як зібрати дитину в школу: Обираємо теле…

На ринку є два типи мобільних телефонів: звичайні кнопочні телефони і смартфони.

Перший тип є дуже простим у дизайні та функціонуванні. Він чудово підходить для здійснення дзвінків і відправки текстових повідомлень. Такі телефони доступні для більшості користувачів. Їх можливості мінімальні, тому вони чудово підходять для дітей віком до 8 років. Кнопочні телефони прості у використанні, і, як правило, не мають функції доступу в Інтернет.

Другий тип - смартфони - вже встигли витіснити перший тип. Ці телефони дорожчі і, зазвичай, мають сенсорний екран, камеру, доступ в Інтернет та безліч інших корисних функцій, які спрощують життя та полегшують виконання повсякденних завдань. Смартфони дозволяють здійснювати багато речей, які підходять для дітей старшого віку - це і робота з ігровими та офісними додатками, і спілкування в соціальних мережах, і веб-серфінг в Інтернеті.

"Саме з цієї причини смартфони не підходять для дітей молодшого віку," - кажуть фахівці Держпродспоживслужби області.

Чи варто купувати телефон з можливістю доступу в Інтернет?

Для багатьох батьків найбільше занепокоєння у телефонах (хоча і не тільки в них) викликає ймовірність доступу до мережі Інтернет. І таке занепокоєння не є безпідставним, адже дитина може запросто відвідувати веб-сторінки, які бачити їй не потрібно. В телефонах доступ до Інтернету стає можливим у двох випадках: якщо є підтримка функції Wi-Fi, або ж функції 3G. Мобільні телефони з Wi-Fi підключаються до Інтернету через домашню Wi-Fi мережу, або у точці доступу Wi-Fi. Мобільні телефони з 3G можуть підключатись до Інтернету у будь-якому місці.

Якщо у Вашої дитини вік до 8 років, варто зупинитись на телефоні, у якого відсутня можливість доступу до Інтернету. Навряд чи він йому конче необхідний. А Ви будете спокійні, що Ваше чадо не проводить весь вільний час у "всесвітній павутині" на невідомих веб-джерелах.

Щодо інших характеристик, то важливими критеріями вибору телефону для дітей до 8 років є:

- Дисплей телефону. Він повинен бути досить великим і не перенапружувати очі дитини.
- Хороша батарея. В режимі розмов телефону повинно вистачити на 5-6 годин.
- Гучна поліфонія. Мелодія дзвінка повинна бути досить гучною, щоб дитина завжди чула вхідний дзвінок.

Якщо ж купуєте своїй дитині смартфон, то в такому випадку:

- Переконайтесь, що GPS-навігатор на телефоні вимкнений. Чужі люди не повинні знати, де є ваша дитина.

- Також вимкніть Bluetooth для запобігання небажаних з'єднань з розташованими поруч пристроями. Поясніть дитині, що вона не повинна приймати повідомлення від незнайомців, якщо у неї все ж таки включений Bluetooth.

- Важливо також попередити дитину про те, що встановлення нових додатків на телефон коштує грошей. Тому завантажувати що-небудь з магазину додатків не варто, а краще звернутись по допомогу до батьків, щоб вони власноруч встановили бажану гру.

- Wi-Fi краще вимкнути, і найкраще, якщо не показувати дитині, де можна включити цю функцію назад.

- Більшість сучасних смартфонів дають можливість створювати додаткові профілі для кожного окремого користувача. Що це дає? У дитини буде свій особистий профіль, в якому для користування будуть доступні тільки ті програми та додатки, які ви там самі встановите, а також ті функції, які ви вкажете у налаштуваннях.

- Дітям старшого віку (14-15 років) Ви можете дати можливість самостійно обирати смартфон. Дуже часто в такому віці вони краще розбираються, які моделі телефонів є хорошими, а які ні. Питання лише в ціні, але завжди можна знайти модель, яка буде задовільняти і у категорії "ціна", і у категорії "якість". Основними критеріями телефонів тут будуть відеокамера, підтримка функцій Wi-Fi і 3G, оперативна пам'ять не менше 2 Гб, внутрішня пам'ять не менше 16 Гб, потужна батарея.

Обговоріть з дитиною разом, що вона очікує відтелефону і відправляйтесь разом за покупками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook