Як роблять "бакси"

Долари народжуються в Бюро США з Гравірування і Друку, яке входить до міністерства фінансів США

Як роблять "бакси"

Бюро було засноване у 1862 році у Вашингтоні і спеціалізується саме на випуск цінних паперів і передусім банкнот, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Укроп".

В бюро працює дві з гаком тисячі людей. Монети чеканяться на Монетному дворі, головний офіс якої знаходиться в столиці США.

Все починається з гравірування на сталевих пластинах, які роблять майстри котрі вчилися цій справі як мінімум 10 років.

Як роблять "бакси" - фото 1

Потім черга за особливим папером. Долари не друкують на простому папері, виробленої з дерева, щоб вони не жовтіли з часом. Їх виготовляють з маси складається на 25 % з льняної нитки і 75 % — бавовняної. Папір посилений синтетичними волокнами.

Як роблять "бакси" - фото 2

У банкноті, яка виробляється на цьому папері є внутрішній шар, який практично неможливо підробити. Водяні знаки на доларах виходять, коли в певному порядку з цього шару витягуються волокна. Також на етапі підготовки паперу в неї вшиваються захисні смуги.

Як роблять "бакси" - фото 3

Як роблять "бакси" - фото 4

Після цих етапів, папір сушиться під спеціальним пресом, після чого згортається в величезні рулони шириною 2.5 метри і вагою понад 4 тонн. На папері вже є водяні знаки і нитки безпеки, і кожен рулон йде на виготовлення банкнот певного номіналу.

Як роблять "бакси" - фото 5

З кожного такого рулону можна віддрукувати 3.5 мільярда стодоларових купюр
Потім рулони з водяними знаками і нитками безпеки надходять у те саме Бюро США з Гравірування і Друку. Тут дуже серйозна охорона і найбільша система відеоспостереження серед подібних організацій.

Як роблять "бакси" - фото 6

 Коли робітники потрапляють у будинок, складна система сканування стежить за кожним їхнім кроком. В особливо важливих місцях вмонтовані сигналізація і детектори стеження. Будівля бюро розділене на особливі зони, куди можуть потрапити тільки працівники з певним доступом.

Як роблять "бакси" - фото 7

Фарба теж виробляється спеціально для Бюро США з Гравірування і Друку, і має високий рівень зносостійкості.

Як роблять "бакси" - фото 8

Після друку на папері фарба сохне протягом 72 годин. Потім приходить черга глибокого друку. Спеціальний прес вдавлює папір заповнені чорнилом поглиблення, створюючи фактуру, яку важко скопіювати. Ні один кольоровий ксерокс не може досягти такого ефекту.

Як роблять "бакси" - фото 9

Браковані банкноти знищуються, але іноді буває, що і вони потрапляють у руки любителів раритетів, де ціна їх зростає в сотні, а то й тисячі разів. Після перевірки листам присвоюються порядкові номери і позначення Федерального резерву. Це як домашню адресу грошей. Серійний номер, номер партії і номінал — це три фактори вирізняє кожен аркуш паперу від інших. Вони не повторюються, тому по кожній банкноті можна визначити день, коли він був надрукований і місце, де був виданий.

Як роблять "бакси" - фото 10

Тепер вони готові до відправки в банк Федерального резерву, звідки розтечуться широкою рікою по різним банкам США, Європи та інших країн, де так потрібні долари.

Як роблять "бакси" - фото 11

Як роблять "бакси" - фото 12

Як роблять "бакси" - фото 13

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme