Як обрати безпечну іграшку для малюка, або Що ховається за неякісними цяцьками
Дитячі іграшки на ринках та лотках, як правило, невідомого походження. Фактичних виробників та постачальників таких товарів та шляхів їхнього надходження встановити практично неможливо, відтак – поради, що можна використати для безпеки малюків
- Хмельницький
-
10 червня 2019 14:00

Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області під час перевірки продавців іграшок встановили разючий факт: іграшки на ринку, як правило, невідомого походження. Зазвичай виробником цієї неякісної продукції є Китай. Фактичних виробників та постачальників таких товарів та шляхів їх надходження встановити практично неможливо, оскільки підприємці працюють за спрощеною системою оподаткування та не мають відповідних супровідних документів.
Перед наданням іграшки на ринку розповсюджувачі зобов’язані перевірити наявність знака відповідності на іграшці, необхідних документів, інструкцій та інформації про безпечність, які складаються згідно з вимогами законодавства про мови.
Іграшки без необхідного маркування можуть становити загрози, тому що неможливо їх ідентифікувати. Тож, купуючи, треба остерігатися яскравого забарвлення, адже малеча тягне іграшку до рота і їсть фарбу, яка може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я.
Зрештою фахівці дали поради на що варто звертати увагу при покупці іграшки , щоб не нашкодити дитині:
1. Матеріал іграшки
Матеріал іграшки – це перший критерій при виборі пластмасової іграшки. Яскраві, красиві, легко миються – в таких іграшок маса переваг. Але недоліки неякісної пластмасової іграшки суттєво переважають її плюси.
Безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною і твердою на дотик. М’якість пластмасі додають фталати та інші шкідливі складники. Перед покупкою слід понюхати іграшку. Якщо від неї відходить різкий неприємний запах, значить, ймовірно, в її складі є фенол, постійний контакт з яким може призвести до проблем з здоров’ям дитини (робота печінки, нирок, сильна алергія).
Список небезпечних для дитини складників, які можуть міститись в пластмасових іграшках: фталати, толуол, фенол, полівінілхлорид, ксилем.
2.Розмір іграшки
Для того, щоб іграшка була корисною для дитини, вона повинна відповідати віку і зросту дитини. Для маленької дитини небезпечні як надто великі і важкі, так і надто маленькі іграшки. Вікові обмеження на упаковці або етикетці іграшки - важлива інформація.
3. Шви м’якої іграшки
Вибираючи м’якого ведмедика, зайчика або собачку, треба звертати увагу, в першу чергу, на якість швів. Зашиті абияк іграшки з яких звисають нитки, а з швів видно наповнювач, краще не купувати.
4. Наповнювач іграшок
Паралон, синтепон чи гранули – наповнювач також не варто ігнорувати. Паралон через деякий час почне виділяти шкідливі речовини, тому краще купувати іграшки з наповнювачем з синтепону. Такі іграшки легко миються і швидко сохнуть. Якщо ж сподобалась іграшка згранулами, то треба переконатися не лише в тому, що шви зароблені на совість, а й в тому, що всередині іграшки є герметичний чохол-підкладка, в якому ці гранули і містяться.
5. Краї і кути
Пластмасову іграшку перед придбанням треба оглянути на наявність подряпин, сколів і тріщин. Дитина запросто може поранитись. З тієї ж причини в дитячих іграшках не має бути гострих кутів і гострих деталей.
6. Кріплення деталей іграшки
Більшість маленьких дітей пробують розібрати свої іграшки на частини, можливо, й спробувати їх на зуб. Тому варто переконатеся, що всі деталі іграшки закріплені надійно.
7. Шнурівки, бантики, мотузочки
Не треба купувати іграшки з надто довгими шнурівками чи мотузками, бо зовсім маленькі діти можуть запросто заплутатись в цих деталях іграшки.
8. Шумовий ефект
Діти зазвичай дуже люблять іграшки зі звуком: ляльки, телефони, машинки. Але більшість неякісних іграшок мають недопустимий для дитячого вуха рівень шуму. Максимум, який може видавати іграшка, не повинен перевищувати 65 децибел. Але навіть якщо з гучністю все в порядку, педіатри не рекомендують гратися з такими іграшками більше півгодини в день - це надто серйозне навантаження на дитячий слух і психіку.
9. Місце покупки
Неякісні або небезпечні дитячі іграшки можуть продаватися і в великих спеціалізованих магазинах, але, все-таки, шанс купити таку іграшку там суттєво нижчий, ніж, наприклад, в базарних палатках або "підпільних" магазинчиках.
10.Супровідні документи
Завжди треба звертати увагу на етикетку і упаковку іграшки. По-справжньому безпечною можна вважати таку іграшку, на якій вказані: матеріал, з якого вона виготовлена; країна-виробник; вікові обмеження; відповідність ДСТУ або (номер сертифікату) – декларації, який підтверджує дозвіл на продаж та чи пройшла ця іграшка оцінку відповідності; знак відповідності повинен наноситися на іграшку та бути видимим, розбірливим і незмивним.
На іграшці також повинен зазначатися вік дитини, якій призначена іграшка, з коротким поясненням небезпеки, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це – конструктор), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби). Якщо ви не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 13:17Стріляв у сусіда: У Хмельницькому затримали молодика, що поранив чоловіка
- 11:08Майже пів сотні дронів збили сьогодні над Хмельниччиною, - ОВА
- 10:39 Цієї ночі Хмельниччина була в епіцентрі ворожих повітряних атак
- 12:08Хмельничанин, бажаючи похизуватися перед подругою, підірвав гранату у квартирі
- 19:45На Хмельниччині в готелі вибухнула граната: Що відомо
- 19:10На Рівненщині вантажний потяг зійшов з рейок: Пасажирські поїзди затримуються
- 12:56Посадовець прокуратури Хмельниччини не задекларував мільйони, - ДБР
- 12:48В жахливій ДТП на Хмельниччині загинув чоловік та 11-річний хлопчик ФОТО
- 14:48У Хмельницькому дістали з річки тіло невпізнаного чоловіка (ВІДЕО) Відео
- 09:55Ракетно-дроновий напад: Як відпрацювали Повітряні сили на Хмельниччині
- 11:31Житель Хмельниччини отримав три роки тюрми за ухилення від призову
- 11:12Під час нічної масованої атаки на Хмельниччині збили 22 БпЛА та 2 крилаті ракети
- 10:06 Вночі 27 червня ворог випустив по Україні 363 БпЛА та 8 ракет: В епіцентрі атаки був Старокостянтинів
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 14:20Перевірка стану оформлення біометричних документів: доступний сервіс без візиту до підрозділу
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 11:33Неповнолітній хмельничанин розтрощив могилу військового: Йому світить до 3 років за ґратами ФОТО
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"