Як нардепи-мажоритарники "заводили" держсубвенції на Хмельниччину
Народні обранці намагалися для своїх територій "вибити" гроші, однак не всі
Хто і скільки з мажоритарників Хмельниччини "напросив" на округ державних субвенцій дослідила ГМ "Опора", повідомляє Depo.Хмельницький.
З'ясували що роблять народні депутати, щоб отримати ці гроші з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2016 році.
Для Хмельницької області нардепи-мажоритарники "вибили" 107 млн грн державної субвенції.
У розрізі виборчих округів це виглядає так: 191 округ Віктора Бондаря, група "Партія "Відродження" - 28,2 млн грн; 190 округ Романа Мацоли, БПП "Солідарність" - 25,3 млн грн; 188 округ Сергія Лабазюка з групи "Воля народу" одержав 19,4 млн грн; 193 округ Володимира Мельниченка, БПП "Солідарність" - 17 млн грн; 189 округ Андрія Шиньковича, БПП "Солідарність" - 12 млн грн; 192 округ позафракційного Олександра Герега - нуль гривень.
При цьому, "Опора" не дає інформації про заведені кошти мажоритарником із 187 округу Сергієм Мельником, БПП "Солідарність".
За даними аналізу, найбільшу кількість субвенцій, як у грошовому, так і в кількісному еквіваленті отримали 72 округи депутатів-мажоритарників від фракції "Блоку Петра Порошенка" - 1 мільярд 62 мільйони гривень та 1 837 субвенцій відповідно. На другому місці - 26 округів нардепів з групи "Партія "Відродження" із 446 мільйонами гривень та 361 субвенцією.
Трохи більше, ніж 322 мільйони гривень було направлено до 18 мажоритарних округів фракції "Народного фронту", в той час як до 41-го округу позафракційних народних обранців сукупно надійшла приблизно така ж сума - 290 мільйонів гривень субвенцій. У свою чергу, 19 округів нардепів з групи "Воля народу" змогли використати 239 мільйонів гривень.
Незважаючи на значну кількість мажоритарників (16), фактично не отримали субвенцій округи депутатів від фракції "Опозиційного блоку" - лише 46 мільйонів гривень.
Лише 26 мільйонів гривень були направлені до 4 мажоритарних округів, чиї інтереси у Раді представляють члени фракції "ВО "Батьківщина" і лише 5,5 мільйонів гривень до 2 округів нардепів від "Самопомочі".
У рамках цього дослідження аналітики "Опори" дійшли трьох висновків. По-перше, процес виділення даних субвенцій з державного бюджету є значно "політизованим". По-друге, механізми формування та процедури затвердження переліку об'єктів (заходів), на які виділяються кошти, є непрозорими та значною мірою незрозумілими. По-третє, суми коштів, що виділяються на різні регіони України, є абсолютно нерівномірними.
Нагадаємо, на початку нового політичного сезону проаналізували роботу мажоритарників впродовж шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький