ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Від сесії до сесії: Аж двоє нардепів-мажоритарників з Хмельниччини у лідерах

Перед початком нового політичного сезону склали рейтинг депутатів за підсумками роботи впродовж шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання

Depo.
12 вересня 2017 10:02
ФОТО: depo.ua

ОПОРА представила піврічний рейтинг діяльності нардепів: в трійку лідерів увійшли двоє мажоритарників з Хмельниччини, передає Depo.Хмельницький.

На початку нового політичного сезону Гпроаналізували роботу впродовж шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

Очолив рейтинг нардеп з Хмельниччини Роман Мацола, його колега Андрій Шинькович - на третій сходинці, після буковинця Максима Бурбака.

Об'єктами моніторингу були 88 народних обранців, відібраних за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.

Від Хмельницької області участь у моніторингу взяли усі сім мажоритарників.

"Ми аналізували діяльність парламентарів за двома ключовими показниками – законотворчість та активність у виборчих округах. Брали до уваги такі критерії, як, зокрема, кількість підготовлених законопроектів, запитів, сутнісних виступів, відвідування засідань сесії та комітетів, фактична участь у голосуваннях, кількість депутатських приймалень в окрузі, особистих прийомів, участь у роботі органів місцевої влади, публічна активність в окрузі тощо," – пояснює громадська консультантка ОПОРИ у Хмельницькій області Оксана Банкова.

За її словами, якість законотворчої роботи визначали з огляду на кількість законодавчих ініціатив депутата, які набули чинності, пройшли перше читання, отримали позитивні висновки профільних комітетів та головного науково-експертного управління. Таким чином, на основі оцінювання й узагальнення 23 критеріїв активності формувався щомісячний рейтинг 88 народних депутатів за 100-бальною шкалою.

Лідерами піврічного рейтингу стали депутат з Хмельниччини Роман Мацола (фракція БПП) з показником 100 балів, Максим Бурбак з Чернівецької області (фракція Політичної партії "Народний фронт") з показником 93 бали і Андрій Шинькович з Хмельницької області (фракція БПП) з показником 92 бали.

Інші представники регіону розташувались у рейтингу в такому порядку: Сергій Мельник (фракція БПП) - 13 місце (75 балів), Сергій Лабазюк (група "Воля народу") - 19 місце (72 бали), Володимир Мельниченко (фракція БПП) - 27 місце (68 балів), Олександр Герега (позафракційний) - 31 місце (66 балів), Віктор Бондар (група "Партія "Відродження") - 67 місце (52 бали).

Найвищий бал за діяльність у виборчому окрузі отримав Роман Мацола, передусім через найбільшу кількість проведених прийомів (61) та активну участь в роботі місцевих органів влади і публічних заходах. Він також посів другу позицію за показником законодавчої роботи.

Андрій Шинькович був найактивнішим за показниками законодавчої роботи, що є результатом дисциплінованої участі в пленарних засіданнях, найбільшої кількістю зареєстрованих законопроектів (52) і поданих запитів (26). Однак депутат посів 7 місце рейтингу за рівнем активності у виборчому окрузі.

Якщо говорити тільки про представників Хмельниччини, регіональний рейтинг, то за показником відвідування комітетів лідером є Андрій Шинькович (брав участь у 91,70% засідань). Найнижчий показник у Олександра Гереги - 30,8%. Найвищий показник відвідування пленарних засідань за письмовою реєстрацією у Андрія Шиньковича та Романа Мацоли (100%), найнижчий - у Віктора Бондаря (52,3%).

Найбільше законопроектів (52) зареєстрував Андрій Шинькович, а найменше Віктор Бондар (1).

Найбільше законопроектів щодо проблем свого округу та області загалом ініціював Сергій Лабазюк (5), натомість Віктор Бондар та Сергій Мельник не долучилися до підготовки жодного такого законопроекту.

Олександр Герега та Роман Мацола лідирують за кількістю законопроектів, що стосуються їхніх передвиборних програм, - по чотири у кожного. Найбільше постанов - у депутатському доробку Сергія Мельника (6), а у Володимира Мельниченка та Олександра Гереги - жодної.

Першість за кількістю запитів, зокрема й щодо проблем їхніх округів та області загалом, належить Андрію Шиньковичу (26/16) і Роману Мацолі (25/16), а найменше запитів зареєстрував Віктор Бондар (5).

Найчастіше упродовж шостої сесії виступав Віктор Бондар (12 виступів), взагалі не виступали Володимир Мельниченко, Олександр Герега та Роман Мацола.

Найбільше приймалень в окрузі має Андрій Шинькович (5), поза округом організував роботу однієї приймальні Роман Мацола. Найбільше особистих прийомів за період шостої сесії провів Роман Мацола (61), не проводив прийомів Олександр Герега.

За показником участі в публічних заходах найвищу позицію серед колег від Хмельниччини посідає Андрій Шинькович (30 днів публічної активності в окрузі), найнижчий показник у Віктора Бондаря (5).

До роботи місцевих органів влади найчастіше долучався Роман Мацола (25 днів участі), а Олександр Герега - лише один раз. Найбільше балів за звітування отримав Андрій Шинькович (9), найменше - Сергій Мельник (6).

Загальні підсумки піврічного моніторингу такі:

- впродовж 6 сесії Верховної Ради депутати, які підлягали моніторингу, у середньому зареєстрували 11 законопроектів кожен;

- проблем виборчих округів стосуються лише 34% розроблених депутатами законопроектів;

- з усіх поданих депутатами запитів 53% стосуються проблем виборчих округів;

- депутати не дуже охоче користувалися своїм правом виступу на пленарних засіданнях. Рівно 50% депутатів, які підлягали моніторингу, протягом усієї сесії жодного разу не виступали в парламенті;

- лише 10% депутатів не проводили жодних публічних заходів;

- значно більша кількість депутатів (31%) не брала участь у роботі місцевих органів влади;

- 22% народних депутатів за півроку жодного разу не звітували про свою роботу перед виборцями.

Представлені оцінки наочно демонструють, наскільки відповідально народні депутати ставилися до виконання своїх безпосередніх обов'язків (комунікація з виборцями, розробка законів, контроль за діями виконавчої влади, участь в пленарних засіданнях та комітетській роботі) впродовж останніх півроку.

Нагадаємо, щоб дізнатися, про кого з хмельницьких нардепів-мажоритарників найчастіше говорять колеги у Верховній Раді, ОПОРА й аналізувала стенограми засідань українського парламенту від початку роботи депутатів VIII скликання в грудні 2014 року й до травня 2017 року включно.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері