З кабінетом та новим спортзалом: Як на Хмельниччині дільничного зустрічали

Вперше в області приступив до роботи дільничний, якого делегувала в поліцію місцева громада

З кабінетом та новим спортзалом: Як на Х…

25-річному Ярославу Сіваку влаштували в селі свято, якого давно місцеві не бачили. Початку його роботи приурочили не лише представлення когорти помічників – громадського формувння з охорони правопорядку, а й навіть відкриття оновленого спортзалу в центральній садибі Наркевицької об'єднаної територіальної громади.

Близько року Наркевичі та навколишні села тергромади не мали свого дільничного. Зрештою, вирішили самі запропонувати поліції кандидатуру місцевого юнака. В органах погодилися і після кількамісячного навчання Ярослав приступив до роботи.

"Несу приклад для людей всіх, я позитивна людина, чесна та скромна", - без ніяковіння каже новопризначений дільничний поліцейський Ярослав Сівак.

Хлопець за своє життя встиг здобути юридичну освіту, попрацювати на заводі, в адвокатурі, місцевому музичному колективі і навіть побував на заробітках за кордоном. Коли ж в рідних Наркевичах запропонували стати дільничним, навіть не роздумував - одразу пішов на курси.

"Буду обслуговувати 16 сіл, територія досить велика, сподіваюсь, що видадуть транспорт – громада забезпечить всім необхідним", - ділиться перспективами хлопець.

Про довіру юнаку своєї безпеки в селі говорять без прикрас і вірять у правильний вибір.

"Ніхто так не може оцінити, як прості люди. Ми не стоїмо осторонь таких речей як профілактика, попередження і недопущення злочинів. Люди хочуть порядку, дисципліни, щоб закон був один для всіх", - переконаний заступник голови Волочиської райради Сергій Сутий.

З часу проведення реформи і перетворення міліції в поліцію в області втричі скоротилась кількість дільничних. Навіть був період кадрового вакууму через невизначеність, та в останні півроку ситуація почала мінятися.

"Тісна співпраця поліції з населенням є запорукую профілактики та розкриття злочинів. Сьогодні є розуміння, підтримка і ми надіємося, що саме завдяки такому проекту нам вдасться якісно надавати поліцейські послуги", - запевняє начальник ГУ НПУ в Хмельницькій області Микола Семенишин.

Аби Ярослав міг продуктивно працювати в тергромаді, небайдужі селяни зібрались з різних територій і створили громадське формування, що співпрацюватиме з дільничним напряму. 11 членів формування мають стати своєрідними помічниками поліцейському і його представниками в дальніх селах. Вони першими комунікуватимуть з людьми.

"Одному дільничному важко, тому і створили йому в допомогу громадське формування. В подальшому плануємо і мотоцикл чи автомобіль купити для помічників і забезпечуватимемо їх бензином чи дизпаливом", - ділиться планами голова Наркевицької тергромади Любов Гула.

До слова, відстані між селами чималі: місцями до 40-50 кілометрів з кінця в кінець. Транспорт обіцяють вже за пару тижнів, не виключено, що й активістів преміюватимуть з бюджету тергромади. Самі ж представники громадського формування готові працювати під керівництвом дільничного заради безпеки і безкоштовно. Всі вони мають основну роботу, а правопорядок захищати вирішили для блага односельчан.

Єдина жінка в цій команді, Сніжана Дяченко, працює в Наркевицькій селищній раді начальником земельного відділу. Вступити в ряди громадського формування вирішила сама, щоб поборотися за краще життя. "Я сама з Хмельницького, сюди приїзджаю на роботу, але планую переїхати жити в Наркевичі назавжди", - каже вона.

Дільничний Ярослав ще не освоївся в новій іпостасі, та вже намагається зорганізуватися і насамперед розподіляє обов'язки між активістами, у яких, до речі, форма майже не відрізняється від його. В селах тергромади люди з певним подивом але й з повагою реагують на таких правоохоронців.

"Він нещодавно повернувся з відповідного навчання, склав іспити і вже сьогодні в нього перший робочий день. Йому дуже повезло з громадою, надали помічників - ціле громадське формування, кабінет і в подальшому обіцяють транспортний засіб", - радіє за колегу начальник управління превентивної діяльності ГУ НПУ в Хмельницькій області Валентин Білянський.

Насьогодні на Хмельниччині ще близько 2% посад дільничних є вакантними. В поліції сподіваються, що їх займуть саме ті люди, яких рекомендують на місцях громади.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"