ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як кам'янецькі сапери приборкують "мовчазну смерть"

Єдиний в Україні Центр з підготовки фахівців з розмінування "кує" саперів міжнародного масштабу

Depo.
2 вересня 2017 12:00
ФОТО: depo.ua

Центр розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, що в місті Кам'янець-Подільський, за 16-річне існування підготував понад 6000 висококваліфікованих спеціалістів з розмінування для підрозділів Збройних Сил України, СБУ, МВС, ДПСУ, ДСНС.

"Це єдиний на сьогоднішній день в Україні заклад такого профілю і є одним із кращих та боєздатних підрозділів нашого війська," - константує прес-софіцер ЗСУ Андрій Агєєв.

За словами начальника Центру полковника Володимира Родікова, найбільшою гордістю і надбанням за ці 16 років є особовий склад, який набував досвіду, виконуючи миротворчі місії у складі українських контингентів у країнах, де тривалий час велися бойові дії.

"Коли біда прийшла і в наш дім, а саме з початком військової агресії Росії проти України, військовослужбовці Центру одними з перших приступили до виконання спеціальних завдань з прикриття державного кордону та особливо важливих об'єктів на Півночі Чернігівської та Сумської областей та на Півдні Херсонської області, - каже Володимир Родіков. - 16 років тому ніхто і припустити не міг, що нашим військовослужбовцям доведеться приборкувати "мовчазну смерть" на рідній землі під час неоголошеної війни. Але вже четвертий рік наші військовослужбовці виконують завдання в найгарячіших точках Сходу України".

З початку проведення антитерористичної операції за мужність і самовідданість, виявлені під час захисту територіальної цілісності України, 35 військовослужбовців Центру розмінування нагороджені 37 державними нагородами.

Бійці за ці роки знищили та знешкодили близько 200 тисяч вибухонебезпечних предметів з яких близько тисячі - саморобні вибухові пристрої, очистили більше 300 гектарів забруднених вибухонебезпечними предметами територій, підготовили понад 6000 висококваліфікованих спеціалістів з розмінування для підрозділів різних відомств.

Упродовж останніх двох років до навчань долучилися й канадські колеги-сапери. З їхньою підтримкою за стандартами НАТО підготували майже дві з половиною сотні українських військовослужбовців.

Останнім часом центр щодалі більше "укріплюється" за допомогою іноземців та місцевої влади, аби навчання стали більш результативнішими, а розмінування - якіснішими. Не став виключенням і цей рік.

Нещодавно Посол і військовий аташе передали армійцям обладнання на 200 тисяч євро - 25 комплектів костюмів для розмінування Protecop, 25 шоломів із захисним забралом Visorv50 і 10 пар спеціального взуття Matramines.

Американці кам'янецьким військовим передали квадрокоптер PHANTOM 4 PRO, який поповнив навчальну базу Центру розмінування.

Опанували українські сапери й роботизовані системи розмінування TALON, які раніше передали в Центр в якості матеріально-технічної допомоги уряди Канади і США.

Український шоумен Сергій Притула також регулярно поповнює спорядження військовикам і передав саперам для підводних робіт шість комплектів водолазного спорядження загальною вартістю в 15 тисяч доларів США.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп в Фейсбук та Твітері