Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування

На атомній станції антитерористичні навчання сумістили з відпрацюванням аварійної готовності та реагування на надзвичайну ситуацію
Depo.
31 травня 2016 23:23
ФОТО: depo.ua
Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування
Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування

На Хмельницькій АЕС близько півтисячі спецпризначенців і силовиків знешкоджують терористів та рятують заручників. Ще кілька відомств намагаються запобігти радіоактивним викидам, повідомляє Depo.Хмельницький.

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 1

З добрий десяток різноманітних структур, що покликанні протидіяти тероризму, узгоджують свої дії, щоб убезпечити маштабну аварію на АЕС. Періодично тут відбуваються аналогічні навчання, та цьогоріч тренування має особливості і для ХАЕС є унікальними.

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 3

"Ми вперше об'єднали антитерористичні навчання і аварійну готовність та реагування, - каже генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко. – Зазвичай все це відбувалося окремо."

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 3

За легендою навчань 8 озброєних терористів намагалися підірвати кілька об'єктів аби на АЕС сталася аварія з важкими радіаційними наслідками. Їм вдалося захопити 5 заручників. З-поміж терористів - один працівник ХАЕС. Їм вдалося на територію станції занести вибухівку і знеструмити один блок, інший – за задумом - на ремонті.

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 4

Спеціально створений оперативний штаб проводив переговори з умовними терористами та зрештою змушені вдатися до штурму приміщення, де із заручниками забарикадувалися злочинці. Зкоординовували свої дії в ситуації члени оперативного штабу з управління антитерористичною операцією. З-поміж них - підрозділи Антитерористичного Центру СБУ та обласного управління, Нацгвардії, рятувальників, поліції, місцевих та обласних органів влади та самої ХАЕС. Майже третина з них – поліцейські, що вже мають практичний досвід боротьби з тероризмом на Сході країни.

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 5

Головний поліцейський області Микола Семенишин переконаний: "Саме такі завдання за підтримки наших міжнародних партнерів проходять тому, що необхідно тримати відповідні правоохоронні органи в постійній готовності."

На навчаннях присутні й американські спостерігачі, які прагнуть упевнитися, що система аварійного реагування і система дій щодо попередження терористичної загрози життєздатна і реагує на позаштатні ситуації.

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 6

"Сьогодні продемонстрували досить добру синхронізацію дій різних відомств, - каже представник відомства, що відповідає за зниження ядерної безпеки, з США Лора Сірис. – Всі продемонстрували прекрасні можливості, які ви маєте на події, які сьогодні обігрувалися. Робота проведена на високому рівні."

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 7

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 8

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 9

Завершенням другого етапу навчань став штурм приміщення, де переховувалися зловмисники і знешкодження їх. Вдалося попередити загрозу навіть без евакуації працівників ХАЕС та не допустити радіаційного забруднення.

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 10

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 11

"Основна задача в нас сьогодні була налагодити взаємодію, відпрацювати чіткий механізм цієї роботи і практично уже на місцевості відпрацювати усі ці питання," - каже начальник УСБУ в Хмельницькій області і керівник спецоперації Сергій Харченко.

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 12

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 13

Загалом він роботою задоволений, адже вдалося спільно провести операцію досить швидко.

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 14

"Загальна чисельність всіх людей, які взяли участь десь близько 500 чоловік, - уточняє ситуацію Сергій Харченко. – Це, якщо взяти всіх, хто взяв участь безпосередньо: від координаційної групи і до тих пліцейських, які стояли десь на кордонах – перекривали під'їзди".

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 15

Вперше на ХАЕС - комплексні унікальні тренування - фото 16

Завдання зі знешкодження терористів бійці виконали "на відмінно".

Не обійшлося, звісно, й без деяких нюансів, тож завершальний етап цього дня - засідання оперативного штабу, на якому проаналізували всі дії покроково: від роботи переговорників до рятування заручників.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС протидиверсійні навчання під наглядом американців триваютимуть до 2 червня.