ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волонтери використовують сезон і квасять огірки для бійців

Понад п`ятсот літрів огірків заквасили старокостянтинівські волонтери для армійців
Depo.
18 серпня 2015 14:30
ФОТО: depo.ua
Волонтери використовують сезон і квасять огірки для бійців
Волонтери використовують сезон і квасять огірки для бійців

Територія Замку Князів Острозьких і храму Святої Трійці УПЦ КП у Старокостянтинові перетворюється потихеньку на серьозну, надійну, тилову базу по виготовленню та збору всебічної допомоги для армійців,повідомляє Depo.Хмельницький.

Тут плетуть маскувальні сітки, збирають домашні речі та одяг, кришечки від пляшок на протези атошникам. А Цього разу вирішили огірки заквасити. У співпраці з волонтерами Хмельницького - Армія SOS , яка забезпечила сезонними овочами, прихожани храму за кілька годин переробили кількасот кілограмів огірків і заквасили п'ятсот літрів "хрустиків". Огірки привезли з Теофіпольського району с. Гальчинці з ФГ "Тріумф", власники котрого брати Сергій та Ігор передали близько 900 кг. огірків.

Волонтери використовують сезон і квасять огірки для бійців - фото 1

"У справі допомоги нашим захисникам не існує жодних перешкод чи відстаней - ділиться волонтерка та журналістка Оксана Радушинська - Авжеж, до самих огірків потрібно ще й спеції, аби вони вдалися смачними і хрусткими. Господині частково принесли усе необхідне з дому, частково сіль-перець, лаврове листя надали в магазині "Сузір'я" (В. Горнік). Кількома бочками для закваски забезпечили магазини "Метиз", "Фортуна", "Господар". Решту бочок придбали за благодійні кошти А.Ковалінського, І.Лукашевич, Л.Дух, І.Борикіна, Т.Остап'юк (магазин "Теплий дім»)."

Волонтери використовують сезон і квасять огірки для бійців - фото 2

Прихожанка храму храму і фотограф Петро Радушинський звернулись до підприємців із проханням фінансово долучитися до такої нетипової для міста акції. Бізнесмени не раз, а вже сотні разів не відмовляли, не відмовили й на цей раз - хто кілька десятків, хто сотню, а хто й тисячу гривень приніс.

Тим часом на подвір'ї храму господині підготували овочі і взялися квасити їх за домашнім рецептом. Настоятель храму отець Степан Капустинський втішений роботою, оскільки страви, приготовлені з молитвою, нестимуть бійцям не лише фізичну поживу, а й духовну міць. А головний зберігач фондів історико-культурного центру-музею "Старий Костянтинів" Максим Перепелиця, запевнив, що в збройовні (частина замку князя Острозького, яку використали під льох) ще достатньо місця для бочок з консервацією.

Волонтери використовують сезон і квасять огірки для бійців - фото 3

"Зрештою, будемо сушити овочі та фрукти, нанизувати на нитки і підвішувати на горищі. А там місця - ого-го!" - говорить він. Тож на черзі - яблука і капуста.

Про допомогу волонтерів воїнам АТО більше читайте на Depo.Хмельницький.