Водіям можуть заборонити їздити на газу

Законопроект, оприлюднений на порталі Верховної ради, передбачає масу складнощів для тих, хто захоче переобладнати авто на газ
Водіям можуть заборонити їздити на газу
Водіям можуть заборонити їздити на газу

Парламент хоче заборонити водіям їздити на газу, передає Depo.Хмельницький.

Відповідний законопроект розмістили на офіційному веб-порталі Верховної ради України.

Справа в тому, що установка газобалонного обладнання (зміна типу палива) тягне за собою заміну техпаспорта в СЦ МВС. Згідно поточної редакції Закону України "Про дорожній рух", переобладнання повинно відповідати "правилам, нормативам і стандартам України".

Його дозволено проводити після узгодження такої операції з виробником ТЗ або з уповноваженим Кабміном органом. У новій же редакції статті 32 Закону слово "або" виключено, а в такому трактуванні кожне переобладнання слід проводити після узгодження з виробником ТЗ, і з уповноваженим органом.

Отже: якщо з/п 4683 стане Законом, для легальної установки ГБО, наприклад, Ауді, спочатку доведеться написати обгрунтований запит в центральний офіс марки у Інгольштадт, отримати звідти офіційну (і позитивну) відповідь, зробити переклад документа з німецької на українську, і далі звертатися в "уповноважений Кабміном орган", який, у свою чергу, повинен прийняти цей документ.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький