UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Військкомати Хмельниччини вже фактично подолали 50% рубіж запланованого набору строковиків

У розпал осінньої призовної кампанії у військоматах ще раз нагадують про конституційний обов'язок

Військкомати Хмельниччини вже фактично п…

Хмельницький обласний військовий комісаріат нагадує, що захист Вітчизни є конституційним обов'язком кожного громадянина, оскільки оборона країни належить до найважливіших функцій держави і це справа всього народу, передає Depo.Хмельницький.

Ст.65 Конституції України зазначає: "Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону".

"Наразі триває осінній призов громадян на військову службу і на даний час уже близько трьох сотень подолян відправлені до навчальних цетрів Збройних Сил України та інших військових формувань. Враховуючи, що на осінь-2019 завдання щодо призову на Хмельницьку область складає 590 чоловік, військкомати регіону вже фактично подолали 50% рубіж запланованого," - каже військовий комісар Хмельницького обласного військового комісаріату Сергій Присяжнюк.

За його словами, в області достатньо мотивованих і патріотично налаштованих молодих людей, які готові виконувати свій конституційний обов’язок. Проте, на жаль, чимало й таких, які з егоїстичних міркувань ухиляються від військової служби.

"На призовників, які ухиляються від служби чекає відповідальність — адміністративна та кримінальна. Списки таких осіб призовного віку ми передаємо до правоохоронних органів. Також представники військових комісаріатів здійснюють пошуки і доставку цих призовників спільно з представниками поліції", — пояснює Сергій Присяжнюк.

І додає, що призвати на строкову службу можуть лише придатних за станом здоров’я громадяни України віком від 20 до 27 років, які не мають права на відстрочки. Якщо призовник не з’явився до військового комісаріату без поважних причин, його очікує штраф від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 гривень). За повторне правопорушення доведеться сплатити до 255 гривень (ст. 210 КУпАП).

Кримінальним Кодексом України встановлено і кримінальну відповідальність: у ст. 355 КК України, в якій йдеться: "Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу – карається обмеженням волі на строк до трьох років".

Призовник нестиме кримінальну відповідальність якщо: не з’явився у військкомат після того, як його на медкомісії визнали придатним до служби в армії; особисто підписав повістку, однак без поважних причин не з’явився до військового комісаріату.

Нагадаємо, зменшення планових завдань щодо набору на строкову військову службу пов’язане з тим, що військові частини активно комплектуються військовослужбовцями за контрактом. Терміни ж військової строкової служби залишаються незмінними: для юнаків, які мають вищу освіту – один рік, для юнаків без вищої освіти – півтора року. В області ж проживає майже 24 тисячі юнаків призовного віку, майже 9 тисяч з них мають звільнення чи відстрочки. Отже, лише кожен 25-й потенційний строковик піде в армію, і це не враховуючи ще одну категорію – за власним бажанням можуть служити у війську хлопці, яким виповнилося 18 років. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme