Виявляється, добрішими людей роблять мікроби

Вчені дійшли висновку, що мікроби змушують людей робити добро

Виявляється, добрішими людей роблять мік…

Вчені Тель-Авівського університету відповіли на питання, чому людина робить добро іншим, навіть якщо їй це не вигідно, і теоретично довели, що робити альтруїстичні вчинки нас можуть змушувати мікроби, передає Depo.Хмельницький з посиланням на phys.org.

Ізраїльські вчені змогли продемонструвати, що мікробіом - спільнота мікроорганізмів, що населяють наш кишечник - може навіть керувати нашою соціальною поведінкою, впливаючи на нейрони і змінюючи активність медіаторів і гормонів.

Зокрема, мікроби можуть спонукати людину допомогти іншому, тому що близький фізичний контакт (спільне поїдання їжі, нічліг або догляд за хворими) полегшує їм можливість переходу від одного носія до іншого. Так що коли хтось робить для нас щось добре, ми отримуємо ще й його мікроби.

Вчені змоделювали ситуацію, в якій одні люди з "мікробами альтруїзму" взаємодіяли з іншими, у яких їх не було. Потім, застосувавши принцип винагороди, вони вивчили, що могло б статися в цій популяції, в їхніх мікробах й альтруїстичній поведінці протягом багатьох поколінь.

Результат показав, що поки можлива горизонтальна передача мікробів між окремими носіями, альтруїстичні мікроби беруть верх, змушуючи робити добрі справи.

Також вчені дізналися, що поширення альтруїзму виявляється успішним ще й тому, що в "альтруїстичних мікробів" є шанс або зустріти генетично споріднених мікробів, або заразити і перетворити частину мікробів реципієнта.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme