UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Виконкомам аж шести міськрад Хмельниччини антимонопольники "закидають" бездіяльність

Органи місцевого самоврядування мають в місячний термін визначити управителів будинків

Виконкомам аж шести міськрад Хмельниччин…

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало виконавчим комітетам Кам'янець-Подільської, Дунаєвецької, Деражнянської, Красилівської, Славутської, Старокостянтинівської міських рад припинити бездіяльність, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби відділення АМКУ в області.

Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" передбачено, що у разі, якщо протягом одного року з дня набрання чинності цим законом (1 липня 2015 року) співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.

У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

Порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу. Відповідно, організатор конкурсу складає перелік будинків, в яких не створено об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, співвласники яких не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, та оголошує щодо них конкурс з призначення управителя.

Таким чином, Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" запроваджені конкурентні відносини на ринку надання послуг з управління багатоквартирними будинками, що дозволяє мешканцям даних будинків безпосередньо чи за допомогою конкурсу вибрати найкращого управителя будинку.

Під час проведення відповідного дослідження антимонопольники встановили, що низка виконкомів не провели конкурси. Це може призвести до того, що суб'єкти господарювання, які діють на ринку з надання послуг з управління багатоквартирних будинків, не мали можливості прийняти участь у конкурсі, тобто конкурувати між собою.

Відсутність конкуренції на ринку в свою чергу може призвести до того, що мешканці будинків будуть позбавлені права на отримання послуг з утримання та ремонту спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб більш якісних чи за меншу вартість.

Аналогічні рекомендації отримають виконавчі комітети Ізяславської, Летичівської, Полонської, Городоцької, Ярмолинецької, Старосинявської рад.

Виконкоми зобов'язані проінформувати про вжиті заходи протягом місяця.

Нагадаємо, а в обласному центрі управителі багатоквартирних будинків призначені з порушенням.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook