ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У вільний доступ викладено документи ОУН, знайдені в бідоні на Хмельниччині

Інформаційні матеріали українських повстанців, набрані підпільницями-друкарками з позивними "Лариса" і "Тамара", понад 60 років пролежали в землі
Depo.
15 жовтня 2015 08:27
ФОТО: depo.ua
У вільний доступ викладено документи ОУН, знайдені в бідоні на Хмельниччині
У вільний доступ викладено документи ОУН, знайдені в бідоні на Хмельниччині

Як повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Український погляд", бідон з документами випадково відкопали на краю лісу біля села Кадиївці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Влітку 2014 року передали в архів Центру досліджень визвольного руху. Загалом там був 81 документ, 18 з яких ще знаходяться на реставрації.

"Особливість цього архіву ОУН в тому, що його знайшли поза межами Західної України. За весь час на Хмельниччині було знайдено всього два схожих архіви, один з яких ми сьогодні публікуємо онлайн", — розповів керівник Архіву ЦДВР Андрій Усач.
Документи закопали не раніше 1950 року, в основному це інформаційні видання підпілля ОУН — брошури та листівки, а також зошити із рукописними нотатками та фото. Більшість документів датуються 1945-1950 роками.

Особливу цінність для дослідників мають вісім фото підпільників, що діяли на півдні сучасної Хмельницької області. Частину із них вдалося ідентифікувати. Серед них — друкарка Кам’янець-Подільського окружного проводу ОУН Михайлина Голіната -"Тамара".

Відкритий у березні 2013 року Електронний архів визвольного руху avr.org.ua є спільним проектом Центру досліджень визвольного руху, Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного музею "Тюрма на Лонцького". Сьогодні в Е-архіві доступні копії 22507 документів. Місія проекту — робити минуле доступним.

Більше про історичні знахідки читайте на khm.depo.ua.