Великий розпродаж: З Хмельниччини розпочався процес приватизації державних КХП

Фонд держмайна шукає інвесторів – лотами виступають Полтавський, Радивилівський, Неполоковецький, Ніжинський, Івано-Франківський, Новопокровський та Дунаєвецький КХП

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Великий розпродаж: З Хмельниччини розпоч…
Дунаєвецький КХП

Фонд держмайна готує до приватизації сім комбінатів хлібопродуктів – шукають інвесторів, які могли б дати раду цим підприємствам, інвестуватии та розвивати їх. З переходом до вільного ринку держава виявилася неспроможним власником цілої низки підприємств, які втратили й стратегічне значення – зберігання держрезерву зерна. Борги та судові справи – типова ситуація на більшості КХП.

Дунаєвецьке – одне з тих державних хлібопідприємств, яке потребує модернізації. Його вважають найперспективнішим у приватизації, певне тому з нього й розпочинають процес "великого" розпродажу. Підприємство займається виробництвом продуктів борошномельно-круп’яної промисловості та кормів для тварин, оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням, кормами для тварин тощо. Лише торік прибуток тут склав 2,2 млн грн. 

За Дунаєвецьким в черзі на аукціон – Полтавський, Радивилівський, Неполоковецький, Ніжинський, Івано-Франківський та Новопокровський КХП. Умови приватизації, зокрема, передбачають збереження профілю діяльності, дотримання вимог природоохоронного законодавства та збереження соціальних гарантій для працівників. 

Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів – одне з багатьох підприємств регіону, діяльність якого пов’язана з наданням послуг складського господарства (приймання, зберігання, очищення, сушіння та зберігання зерна) та виробництвом продуктів борошномельно-круп'яної промисловості. Балансова вартість активів за 2020 рік становить 193 664 777 грн, з яких 187 637 810 грн входять до складу об’єкта приватизації, а 6 026 967 грн не підлягають приватизації.

Стартову ціну визначили у майже 187,7 млн грн. За словами керівниці комбінату з 20-річним досвідом Надії Ковбасюк, підприємство працює, має потужній потенціал, серед якого найголовнішим є трудовий колектив. Тут працює майже 130 працівників, усі вони також люди з досвідом і професійною відповідальністю. У підприємства є сім земельних ділянок майже в 37 га, а також нерухоме майно загальною площею понад 79 тисяч кв. м.

Дунаєвецький КХП у Фонді держмайна називають скоріше винятком із загальної, не надто райдужної, ситуації, в якій опинилися більшість комбінатів хлібопродуктів, що залишаються під управлінням держави.

"Ситуації, де борги, судові справи та неефективний менеджмент – звичні явища, які врешті-решт доводять колись потужні виробничі майданчики з розвиненою логістичною інфраструктурою ледь не до банкрутства, – каже директор Департаменту приватизації Фонду держмайна Владислав Данилішин. – Саме приватизація та пошук ефективного інвестора, здатного вдихнути нове життя, модернізувати ці підприємства, створити додаткові робочі місця та забезпечити надходження податкових платежів до місцевих бюджетів – це єдина можливість подовжити їхнє життя, створити умови сталого успішного розвитку".

За словами посадовця, підприємства мають потенціал, але потребують не лише доброго господаря, а й вмілого менеджера. У Фонді вважають це легким способом інвестувати в аграрне виробництво або подовжити ланцюг створення додаткової вартості сільгосппродукції.

Аукціон з продажу майнового комплексу держпідприємства "Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів" заплановано на 7 травня.  Якщо не знайдеться охочих, то призначать наступні торги за місяць, але уже з ціною вполовину меншою.

Довідка. Дунаєвецький КХП створений майже 100 років тому, нині – це бюджетоутворююче підприємство смт Дунаївці, яке забезпечує роботою 128 місцевих жителів. 

Маючи у своєму розпорядженні сім земельних ділянок загальною площею 36,8543 га, а також нерухоме майно загальною площею понад 79 тис. кв. м, Дунаєвецький КХП досі працює. За 2020 рік його прибуток склав 2 260 000 грн.

Дунаєвецький КХП забезпечений необхідними основними засобами. Серед них: елеватори лінійного типу, заготівельний, примлиновий; складські приміщення; шість зерносушарок. А також млинзавод, комбікормовий завод (законсервований), насіннєвий цех (законсервовано), кукурудзяний завод (законсервовано), їдальня на 50 посадочних місць, тепличне господарство та ковбасний цех (законсервовано).

У складі підприємства є виробничо-технологічна лабораторія, вагове господарство, ремонтно-механічна майстерня, енергозабезпечувальні потужності та ремонтно-будівельна дільниця. Є відомча воєнізована охорона, власний автопарк та залізничні під’їзні колії. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme