Велика освітня реформа: Чому на Хмельниччині в сільських школах черговий переполох

Децентралізація "подарувала" школи місцевим громадам, які ніяк не можуть розібратися, що тепер з ними робити

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Велика освітня реформа: Чому на Хмельнич…

Реформа НУШ (Нової української школи) тісно пов’язана з децентралізацією. У тергромадах намагаються сформувати спроможню освітню систему та ефективну мережу закладів. Згодом планують створити окремо й початкові школи, гімназії і ліцеї.

Поки в міністерстві розглядають питання збереження нинішньої мережі закладів освіти, які забезпечуватимуть здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти на всіх її рівнях (з 1-го до 11-го класу), в тергромадах "суцільний переляк". Приміром, батьки та вчителі проти скорочення 10-11 класів у Требуховецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Меджибіжської ОТГ, що на Хмельниччині. Люди просто бояться, що після закриття старшої школи увесь навчальний заклад ліквідують повністю.  Відтак, зібрали схід села, щоб відстояти старші класи у своїй школі. Представники ж місцевої влади назвали це громадськими слуханнями.

Батьки Требуховецькіої ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місцеві депутати та посадовці на чолі з селищним головою прийшли на схід села, аби переконати людей у правильності свого рішення, а от ті – встигли й зібрати підписи на захист школи, в якій навчається 104 учні. На думку нчальниці відділу освіти виконкому Меджибізької селищної ради Катерини Глядченко, згідно із нормативами, дітей замало, щоб залишати старшу школу. 

"Іде реорганізація закладу шляхом приєднання до опорного закладу, тобто створення Требуховецької філії. В чому виникло таке питання? В тому, що третій ступінь, тобто 10-11 класи немає контингенту учнів і все", – твердить вона.

Оскільки економічної доцільності така реорганізація немає ніякої, посадовці акцентуються на якості знань та конкурентному освітньому середовищі. Та намагаються переконати місцевих, що реформа тут ні до чого, а йдеться лише про якісну освіту.

"Наша основна задача – створити належні умови, в тому числі і соціального характеру, для наших учнів. Тільки це керує нами в прийнятті рішень – більше нічого", – вторить за освітянкою і селищний голова Меджибіжської тергромади Олександр Ткач.

Однак, директорка Требуховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Тетяна Попадюк пояснює причинно-наслідкові зв’язки. Каже, діти вступали після 9-го класу, бо боялися, що школу закриють, а вони не довчаться. Так, цьогоріч із 11 учнів 10 класу, які б мали вчитися тут, 10 розбіглися по інших школах. Додає, батьки нинішніх випускників середньої школи вже написали заяви, аби діти повну середню освіту здобули в Требухівцях.

Освітяни й селяни написали колективне звернення проти реорганізації до меджибізьких депутатів. І зібрали 1 250 підписів. За останніми даними в селі проживає 1375 осіб.

Освітяни й селяни написали колективне звернення проти реорганізації до меджибізьких депутатівзвернення до депутатівзвернення батьківПідписи під зверненням

На схід села приходять люди уже вдруге, аналогічна спроба була торік у ту саму пору. Тоді вдалося відстояти старші класи. Знають про шкільну проблему Требухівців і високопосадовці з області, однак втрутитися у конфлікт не можуть.

"Питання щодо реорганізації, або зміни типу школи – може вирішувати тільки власник закладу. Власником Требуховецької школи є Меджибіжська селищна рада," – каже голова ОДА Сергій Гамалій.

За міністерськими циркулярами, зміни з 10-11 класами у школах мають розпочатися лише з 2024 року і запрацювати на повну - в 2027 році. От і в Требухівцях люди просять владу, щоб їхню школу принаймні на цей термін залишили в спокої.

Звір батьків в Требухівцях

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme