Вчені створили для спортсменів захисний комір

Для захисту мозку атлетів створений спеціальний комір
Вчені створили для спортсменів захисний комір
Вчені створили для спортсменів захисний комір

Хронічна травматична енцефалопатія загрожує не тільки боксерам і любителям східних єдиноборств, але і представникам таких видів спорту як футбол, хокей з шайбою і регбі, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на htoneto.net.

Для захисту мозку атлетів створений спеціальний комір, який захищатиме від  більш слабких, але численних ударів в область голови. Подібні "мікроструси" можуть проявитися через роки серйозним захворюванням, яке називається хронічна травматична енцефалопатія.

Цей різновид енцефалопатії може розвинутися в молодому віці і стати причиною як погіршення пам'яті і логічного мислення, так і емоційних розладів, включаючи підвищену агресивність і депресію.

Дослідження показали, що захисні шоломи, які використовуються спортсменами, непогано захищають від одноразових сильних ударів, але не дуже ефективні при багаторазових легких струсах – коли, згідно із законами інерції, мозок часто несильно ударяється об внутрішню частину черепної коробки.

Американські вчені з дитячої клініки в місті Цициннати (Cincinnati children's Hospital) пропонують використовувати створений ними спеціальний захисний комір, який отримав назву Q-Collar.

Захисна дія Q-Collar засноване на тому, що він злегка здавлює яремні вени, розташовані в тканинах шиї. За ці венах від головного мозку до серця повертається кров, насичена вуглекислим газом.

Q-Collar забезпечує деяке підвищення кількості крові в тканинах мозку, що призводить до збільшення його обсягу. Таким чином при струсах амплітуда руху мозку всередині черепної коробки значно зменшується – і він вдаряється об неї з набагато меншою силою.

Ефективність Q-Collar була доведена за допомогою дослідження, в якому брали участь кілька десятків гравців в американський футбол та хокей з шайбою. Частина з них надягали захисний комір протягом всього сезону – і під час тренувань і гри.

Дослідження мозку всіх атлетів з допомогою методу МРТ показало, що у гравців, не користувалися Q-Collar, після закінчення сезону спостерігалися характерні зміни у структурі мозкового речовини, які були викликані струсами.

А у спортсменів, які використовували захисний комір, результати МРТ мозку на початку сезону та після його завершення були практично однаковими.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький