Вчені створили для спортсменів захисний комір

Для захисту мозку атлетів створений спеціальний комір
Depo.
30 червня 2016 20:01
ФОТО: depo.ua
Вчені створили для спортсменів захисний комір
Вчені створили для спортсменів захисний комір

Хронічна травматична енцефалопатія загрожує не тільки боксерам і любителям східних єдиноборств, але і представникам таких видів спорту як футбол, хокей з шайбою і регбі, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на htoneto.net.

Для захисту мозку атлетів створений спеціальний комір, який захищатиме від  більш слабких, але численних ударів в область голови. Подібні "мікроструси" можуть проявитися через роки серйозним захворюванням, яке називається хронічна травматична енцефалопатія.

Цей різновид енцефалопатії може розвинутися в молодому віці і стати причиною як погіршення пам'яті і логічного мислення, так і емоційних розладів, включаючи підвищену агресивність і депресію.

Дослідження показали, що захисні шоломи, які використовуються спортсменами, непогано захищають від одноразових сильних ударів, але не дуже ефективні при багаторазових легких струсах – коли, згідно із законами інерції, мозок часто несильно ударяється об внутрішню частину черепної коробки.

Американські вчені з дитячої клініки в місті Цициннати (Cincinnati children's Hospital) пропонують використовувати створений ними спеціальний захисний комір, який отримав назву Q-Collar.

Захисна дія Q-Collar засноване на тому, що він злегка здавлює яремні вени, розташовані в тканинах шиї. За ці венах від головного мозку до серця повертається кров, насичена вуглекислим газом.

Q-Collar забезпечує деяке підвищення кількості крові в тканинах мозку, що призводить до збільшення його обсягу. Таким чином при струсах амплітуда руху мозку всередині черепної коробки значно зменшується – і він вдаряється об неї з набагато меншою силою.

Ефективність Q-Collar була доведена за допомогою дослідження, в якому брали участь кілька десятків гравців в американський футбол та хокей з шайбою. Частина з них надягали захисний комір протягом всього сезону – і під час тренувань і гри.

Дослідження мозку всіх атлетів з допомогою методу МРТ показало, що у гравців, не користувалися Q-Collar, після закінчення сезону спостерігалися характерні зміни у структурі мозкового речовини, які були викликані струсами.

А у спортсменів, які використовували захисний комір, результати МРТ мозку на початку сезону та після його завершення були практично однаковими.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький