Науковці стверджують: жінки менше хворіють вірусними та бактеріальними недугами

На думку вчених, патогени шукають "особисту вигоду", намагаючись вижити

Науковці стверджують: жінки менше хворію…

Вчені з'ясували, чому чоловіки більше схильні до вірусних і бактеріальних захворювань, ніж жінки, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "GoGetNews".

 На їхню думку, все залежить від "особистої вигоди" самих патогенів.

Вчені з Королівського коледжу Холлоуей в Лондоні вважають, що жінки більш вигідні для патогенів як носії, ніж чоловіки. Тому патогени еволюціонували таким чином, щоб дозволити жінкам жити довше, ніж чоловікам.

За словами одного з членів вченої команди  Франциска Убеди, віруси "хочуть" передатися від матері до дитини, через годування грудьми або під час пологів. Хвороби, що викликаються наявністю патогена в організмі, не вигідні ні господареві, ні самому патогену - якщо господар прикутий до ліжка або мертвий, патоген не може поширюватися далі.

У своїй роботі вчені сфокусувалися безпосередньо на поведінці патогенів. Наприклад, Т-лімфотропний вірус людини (HTLV-1) викликає лейкемію у японських чоловіків в 3,5 рази частіше, ніж у жінок, а на Карибських островах однаково вражає обидві статі. Вчені пов'язують це з тим, що японські жінки годують дітей грудьми довше, ніж карибські. Також у чоловіків, інфікованих вірусом Епштейна-Барра, в два рази частіше розвивається лімфогранулематоз і вище ризик важкого перебігу вітрянки.

Обидва віруси здатні передаватися від матері до дитини. Крім того, чоловіки в півтора рази частіше, ніж жінки, хворіють на туберкульоз, і у них в п'ять разів частіше при попаданні в організм вірусу папіломи людини розвивається рак.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme