ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Африканська чума може ускладнити життя свиней на Хмельниччині

Вірус африканської чуми свиней для людини не становить небезпеки. Але людина може перенести заразу на іншу територію, де є сприйнятливі тварини
Depo.
14 липня 2015 16:02
ФОТО: depo.ua
Африканська чума може ускладнити життя свиней  на Хмельниччині
Африканська чума може ускладнити життя свиней на Хмельниччині

Африканська чума свиней  небезпечна інфекційна хвороба, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, чисельними крововиливами та високою смертністю.

Вірус АЧС дуже стійкий як у кислому, так і в лужному середовищі. В результаті більшість звичайних дезінфікуючих речовин на нього не діють. Доведено, що для проведення дезінфекції може успішно використовуватися 0,5 %-й розчин формаліну, а також хлорактивні препарати: хлорне вапно, 5 %-й розчин хлораміну, 1-2 %-і розчини активного хлору тощо. Для їхньої успішної дії необхідна експозиція не менше за 4 години. До того ж, під час дезінфекції необхідно звертати велику увагу на ретельне попереднє механічне очищення поверхонь та промивання гарячою водою, оскільки органічні рештки, заражені вірусом, можуть значно знижувати ефективність проведення дезінфекції.


Для того, щоб запобігти виникненню епідеміі на Хмельниччині - рятувальниками перевірено працездатність приміщень, де утримувалась худоба, техніки на пунктах карантинного контролю (пропуску), а також підготовлені до застосування засоби спеціальної обробки, що можуть залучатися для дезінфекції місцевості.

Як повідомляє Хмельницький.depo.ua із посиланням напрес-службу ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, проведені навчання з особовим складом підрозділів по виконанню заходів протиепідемічного режиму.

Протягом тижня рятувальники ДСНС Хмельниччини спільно із підрозділами Головного управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби в області вчилися реагувати на надзвичайні ситуації, пов'язані з захворюванням сільськогосподарських тварин  у всіх районах області.

Про санітарне та епідеміологічне становище на Хмельниччині читайте на khm.depo.ua.