В Україні найбільше людей із прізвищем Мельник

Чешський лінгвіст назвав найтиповіші прізвища в країнах Європи

В Україні найбільше людей із прізвищем М…

Лінгвіст і математик з Чехії Якуб Маріан склав європейську карту з найпопулярнішими прізвищами в кожній країні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Еuromag.

Безліч стереотипів про життя людей в різних країнах не проходять перевірку часом і особистою практикою, стверджує науковець, проаналізувавши статистику перепису населення в різних країнах світу.

З'ясувалося, що найпопулярніше прізвище в Україні - Мельник (як і в Німеччині), в Росії - Смірнов, а в Білорусі - Іванов.

Цими питаннями, до речі, займається окремий розділ лінгвістики, званий ономастика.

В Україні найбільше людей із прізвищем Мельник - фото 1

Зрештою він склав карту найбільш поширених у країнах Європи прізвищ і їх значень. Крім самих прізвищ і їх значень, учений вніс і інші дані. Наприклад, червоним кольором позначив прізвища, пов'язані з якою-небудь властивістю (великий, новий і т. п.); коричневим – пов'язані з професією, як правило, батька сімейства; синім – утворені від імені батька; блакитним – від місця народження; зеленим – від назв природних об'єктів.

Для країн, в яких представлені дві різні мовні громади, були визначені два найбільш поширені прізвища для кожної з них. Це відноситься до Бельгії, жителі якої говорять французькою та голландською мовами; Естонії, де є російські та естонські прізвища, і Швейцарії, де статистичні дані представлені за німецькомовним і італомовним регіонами країни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"