В Україні більш як третина продовольчих товарів є підробкою

Держпродспоживслужба називає цифру фальсифікату - 30, а то й 40%
Depo.
3 жовтня 2016 15:22
ФОТО: depo.ua
В Україні більш як третина продовольчих товарів є підробкою
В Україні більш як третина продовольчих товарів є підробкою

В Україні 30-40% товарів, у тому числі й алкогольна продукція, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на 112.ua.

 "60% у нас - соціально відповідальний бізнес, який відповідає за свій товар, за свої послуги і несе відповідальність за це. Але, на жаль, 40% відноситься до асоціальної бізнесу, який проводить контрафактну продукцію", - зазначає голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.

Він же і заявляє, що продаж контрафакту може бути зупинений тільки в результаті планової перевірки або ж в разі звернення потерпілих в Держпродспоживслужбу при наявності медичного підтвердження.

Як пояснив Рубан, в разі скарги споживачів, інспектори керованого ним органу проведуть перевірку на місці реалізації протягом перших 24 годин. В цілому ж на реакцію за скаргами закон передбачає 15-30 діб.

Він додав, що в Києві з п'ятниці розпочалися заходи з контролю якості продуктів з метою виявлення фальсифікацій і підробок для недопущення отруєння громадян.

Нагадаємо, сьогодні на Житомирщині від сурогатної горілки одна людина померла і двоє осліпли.

Спалах же отруєння неякісним алкоголем зафіксовано в чотирьох областях: Харківській, Донецькій, Луганській та Миколаївській. Співробітники МВС виявили цех, де виготовляли сурогатний алкоголь, який викликав масове смертельне отруєння.