У США перероблять старі бомбардувальники, щоб скидати до 900 тисяч животворчих бомб

Але ці бомби несуть не смерть, а нове життя – вони заряджені саджанціми дерев, їх завдання поновлення лісів

У США перероблять старі бомбардувальники…

Як повідомляє Depo. Хмельницький із посиланням на "Диванную сотню", Lockheed Martin Aerospace, найбільша американська компанія в сфері ВПК, вважає, що ліси на планеті, навіть у віддалених і важкодоступних районах, можна відновити дуже швидко за допомогою застарілих бомбардувальників С-130, призначених для встановлення мінних загороджень на території супротивника.

В США разработали мощные бомбардировщики, которые  сбрасывают до 900 тысяч бомб - фото 1

Потрібно лише переобладнати їх під насіннєві бомби "заряджені" саджанцями дерев.
Ця ідея з'явилася в штаті Массачусетс, коли уряд зобов'язав посадити ліси всі компанії, що володіють об'єктами, забруднюючими атмосферу. Висадка насіння бомбардувальником C-130 виявилася вдвічі дешевше вартості ручної посадки.
Сьогодні у світі налічується близько 2500 транспортних літаків С-130, які використовуються в 70 країнах, тому система доставки та посадки лісів широко доступна. Кожен спеціально обладнаний літак зможе "відбомбитися" по території, призначеної для посадки лісу, кілька разів в день, скинувши в загальній складності до 900 тисяч "зелених бомб" з саджанцями.

Конуси, що несуть в собі саджанці дерев, розроблені таким чином, щоб проникати на глибину, достатню для подальшого розвитку молодого дерева. Всередині них містяться добрива і матеріал, всмоктуючий вологу з навколишнього середовища, здійснюючи, таким чином, своєрідний полив рослин.

Матеріал конуса, незважаючи на міцність, починає розкладатися відразу ж після потрапляння в землю, дозволяючи молодій дереву пророщувати коріння в глибину, надійно закріплюючись на новому місці.

Лісовідновлення по повітрю нічим не відрізняється від ручної посадки, але на болотної і гірської місцевості вона буде набагато дешевше і швидше, а у багатьох випадках це фактично єдина можливість щось посіяти. Якщо все зроблено правильно, то успіх повітряної лісопосадки досягає 70%, а це близько 700 тисяч нових дерев в день!

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"