В Ізяславському районі відзначили 510 річницю згадки про Білотин

В селі відбулися масові гуляння
Depo.
3 серпня 2016 11:09
ФОТО: depo.ua
В Ізяславському районі відзначили 510 річницю згадки про Білотин
В Ізяславському районі відзначили 510 річницю згадки про Білотин

Лісове село Білотин на Ізяславщині відсвяткувало 510-ліття свого існування, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби райдержадміністрації.

Свого часу в селі був і курорт на базі сірководневого родовища води. Пізніше тут виробляли кахель і порцеляну. Виготовляли  посуд, підсвічники і всілякі фігурки. Фаянсово-порцелянове начиння славилося особливо в XIX cтолітті. А ще в Білотині виготовляли черепицю.

Вітаючи односельчан зі святом сільський голова Наталія Свінціцька зауважила: "Тільки в рідному селі людина може так близько спілкуватися із природою, відчути її душею. Село - чи велике воно, чи маленьке, але для багатьох воно – мала батьківщина. Багато людей дякують долі за те, що народилися у цьому благословенному краї, у райському куточку української землі, яке ми називаємо – Білотин. Наше село, як і кожний населений пункт нашої держави, земля особливої долі, особливих людей, особливої історії: давньої, героїчної, повсякденної."

Згадали учасники заходу і своїх односельчан, які загинути на фронтах Другої світової війни і тих, кого нацистські нелюди спалили живцем у рідних домівках в січні 1944 року.

Білотин славиться не тільки працьовитими людьми, але й людьми, які примножують традиції української культури, не забувають рідні промисли і ремесла.

Місцеві майстрині Людмила Гарна та Валентина Красівська підготували для односельчан виставку своїх вишиваних виробів. У кожній вишитій квітці, мережці, іконі, що створили їх умілі руки – не лише довгі години напруженої праці, а й велике терпіння і натхнення, їх безмежна любов до рідної землі, до краси рідного Білотина.

Аматори сцени села підготували для свята пісні, танці. Також та святі вшанували найстарших жителів села, багатодітних родин, знаних людей села.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та