В Хмельницькому прозвучала академія, присвячена митрополиту Андрію Шептицькому

В обласній філармонії віншували митрополита, культурно-освітнього, політичного діяча та мецената

В Хмельницькому прозвучала академія, при…

З нагоди 150-літнього ювілею Шептицького митці Хмельниччини провели чудове музичне свято, повідомляє Depo.Хмельницький.

Цьогоріч митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрія Шептицького вшановують на державному рівні.

Одну з найбільш яскравих в українській історії особистостей минулого століття віншували й у Хмельницькому.  За ініціативи директора Хмельницької обласної філармонії Олександра Драгана провели духовно-мистецьку Академію.

Справжнім храмом постала філармонія під час благодійного концерту.  Ораторія "Іду, Накликую, Взиваю..." на тексти проповідей митрополита Шептицького, що написана сучасним львівським композитором Віктором Камінським, звучала возвеличено і трепетно. На сцені злилися камерний оркестр Хмельницької обласної філармонії, Академічний муніципальний камерний хор, Зразковий дитячий хор "Подільські солов'ї". Своїм талантом дивували і солісти: лауреат міжнародних конкурсів Олена Леонова та Степан Дробіт, читець - заслужений артист України Степан Бортнійчук.

"Пам'ять про Шептицького спонукає нас бути кращими, йти усвідомленим християнським шляхом до втілення основної національної ідеї, яку митрополит вбачав у простій істині: "Будуймо свою хату разом", - каже декан Хмельницького деканату, митрофорний протоієрей отець Іван Данкевич.

"Кожне слово духовного пастиря наразі живе і актуальне. А у музичному оформленні має вплив ще більш вражаючий"- вторить музичним творам директор філармонії і диригент Олександр Драган.

 І, здається, купаючись в музиці, додає: "Композитору, а слідом за ним і виконавцям, вдалося передати сам дух Шептицького - безкінечно смиренний перед Богом і водночас не скорений обставинам, палкий і дієвий у любові до ближнього. В ораторії вільно поєдналися фрагменти проповіді, поетичного роздуму-молитви, інструментального відступу, в якому через звучання скрипки соло і дзвонів поданий суб'єктивний образ духовного Мойсея українського народу, ніби молитовне осяяння у тиші його близького спілкування із Всевишнім".

Особливим, янгольським співом пролунала молитва дитячих голосів на фоні приглушеного звучання чоловічого хору.

Такий прийом, кажуть музиканти, - тембрового протиставлення, справляє у філармонії враження акустики величних споруд готичних костелів. А урочиста ода віри і сподівань на майбутнє у фіналі-благословенні нагадала про давній український церковний розспів та канти.

Надзвичайно цілісний художній образ твору, створений на сцені дав можливість відчути силу і духовне натхнення пророчих слів та настанов митрополита Андрія Шептицького.

"Християнською суспільністю є український нарід. Зложений із самих християн, уважає віру за своє спільне і найвище добро, за свій спільний найвищий закон...  Одначе, як одиниця, так і кожна суспільність спосібна до поступу і мусить іти до нього, якщо хоче розвинути всі свої сили і дійти до повного ладу і гармонії... Іще чекає нас довголітня і тяжка праця, до якої мусимо приложити всіх сил... Запорукою успішної праці є для нас молодечий і сильний патріотизм... Зачинаємо нову епоху в своєму житті і в житті цілого народу. Я свідомий саме того, що подаю Вам науку (Христову), від якої залежить і на якій спирається майбутність цілого народу", - писав Андрій Шептицький.

Андрей Шептицький (1865-1944) - видатний Релігійний діяч ХХ століття. Більш, чим 50 років був головою Української греко-католицької церкви в Україні. Його резиденція була у Львові. Нащадок вельможного українського роду, що бере свій початок у ХІІІ столітті, митрополит Андрей Присвятої свое життя служінню українській церкві та українському народові. Він реорганізував церкву в парафіях своєї єпархії і багато зробив для відновлення візантійських традіцій, що є однією з основ греко-католицької церкви. Під його егідою в українські села прийшла освіта. Для народу були побудовані школи, лікарні на кошти з прибуткових статей володінь родини Шептицьких у Галичині. 

Про духовність і мистецтво читайте більше на сайті Depo.Хмельницький.

 

 

 

 

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme