В АТО проходять тестування нового українського бронежилета за стандартами НАТО

Модульний захисний балістичний бронежилет вже наступного року має стати частиною обмундирування бійців

В АТО проходять тестування нового україн…

 Розробники Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ працюють над завершенням створення новітнього модульного бронежелету, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт "Народна армія".

Перші зразки вже тестують у зоні АТО.  

За словами заступника начальника відділу розробки речового майна ЦРСМЗ ЗСУ майора Василя Саковця, наступного року всі технічні й процедурні питання щодо прийняття на озброєння цієї номенклатури спорядження вирішать.

Модульна система зробить новий бронежилет по-справжньому універсальним, зручним і надійним. Компонуючи модулі, можна буде підібрати ту комбінацію захисту, яка якнайкраще відповідатиме потребам індивідуального захисту під час виконання конкретного бойового завдання.

Наприклад, для рейдових дій бійцю Сил Спеціальних операцій, або десантникові краще підійде захист від стрілецької зброї, адже ймовірність того, що по мобільній нечисленній групі розвідників відкриють мінометно-артилерійський вогонь, украй низька. Тож у такому разі надягати на себе всі модулі немає сенсу.

А от для артилеристів, навпаки, важливо мати надійний протиуламковий захист, бо шанси потрапити під вогонь ворожої "стрілкотні" мізерні, однак завжди доводиться очікувати, що прилетить у відповідь великим калібром. Тому й бронезахист має бути відповідним: не протикулевим, а протиуламковим.

В різних варіантах компонування елементів системи створюється зручна ергономіка захисту й передбачена можливість зменшити вагу броні без утрати надійності захисту.

До речі, вага всієї модульної бронесистеми не перевищуватиме 10,5 кг, а площа захисту становитиме близько 96 кв. дм. До того ж бронеплити для протикулевого захисту мають виготовляти з полегшених керамічних плит від 4-го до 6-го класів захисту за стандартами НАТО, а за броню всіх елементів протиуламкового захисту слугуватимуть легкі й еластичні пластини, виготовлені з молекулярного поліетилену - матеріалу, який є не тільки надійним захистом від уламків та холодної зброї, а й не пробивається кулею пістолета Стечкіна з відстані п’яти метрів.

Загалом система індивідуального захисного спорядження, яким уже невдовзі забезпечуватимуть наших вояків, складатиметься з м’якого протиуламкового захисту тулуба, який можна використовувати як бронежилет прихованого носіння, модульних компонентів захисту шиї, трапецієподібного м’яза, плеча, ремінно-захисної системи з елементами захисту поперека, нижньої черевної частини, паху й внутрішньої частини стегон. Окрім цього, бронежилет комплектуватимуть системою швидкого скидання "плейт-керієр". Родзинкою цієї системи, на відміну від більшості світових аналогів, є те, що її приводять у дію коротким рухом руки, який не вимагає значних зусиль і унеможливлює самовільне спрацювання.

Словом, насправді новий бронежилет відповідатиме натовським стандартам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme