Уряд більше не буде регулювати ціни на харчові продукти

Пілотний проект триватиме три місяці
Уряд більше не буде регулювати ціни на харчові продукти
Уряд більше не буде регулювати ціни на харчові продукти

З 1-го жовтня уряд призупиняє регулювання цін на продукти харчування, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Цензор.Реформ.

Відповідний пілотний проект схвалив Кабмін.

За словами, першого віце-прем'єр-міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, метою є практичне дослідження дієвості цінового регулювання, і подальшого прийняття рішення про доцільність такого регулювання.

Впродовж трьох місяців вивчатимуть динаміку цін і за результатами моніторингу вирішуватимуть скасовувати, обмежувати чи поновити таке регулювання.

За словами експертів Реанімаційного Пакету Реформ , попередні дослідження демонструють, що адміністративне регулювання цін не є ефективним. А ціни на продукти, які штучно регулюються, ростуть в середньому на 20% швидше, ніж ціни на решту продуктів.

Крім того, складність бюрократичних процедур створює величезні корупційні ризики та додатковий тиск на бізнес. Це підтверджують чисельні звернення галузевих об’єднань і бізнес-асоціацій.

Громадськість переконана, що запроваджений урядом моніторинг доведе необхідність повного скасування регулювання цін на продукти харчування і вже на початку 2017 року цей радянський інструмент планової економіки щезне. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт