Уряд більше не буде регулювати ціни на харчові продукти

Пілотний проект триватиме три місяці
Depo.
22 вересня 2016 23:37
ФОТО: depo.ua
Уряд більше не буде регулювати ціни на харчові продукти
Уряд більше не буде регулювати ціни на харчові продукти

З 1-го жовтня уряд призупиняє регулювання цін на продукти харчування, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Цензор.Реформ.

Відповідний пілотний проект схвалив Кабмін.

За словами, першого віце-прем'єр-міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, метою є практичне дослідження дієвості цінового регулювання, і подальшого прийняття рішення про доцільність такого регулювання.

Впродовж трьох місяців вивчатимуть динаміку цін і за результатами моніторингу вирішуватимуть скасовувати, обмежувати чи поновити таке регулювання.

За словами експертів Реанімаційного Пакету Реформ , попередні дослідження демонструють, що адміністративне регулювання цін не є ефективним. А ціни на продукти, які штучно регулюються, ростуть в середньому на 20% швидше, ніж ціни на решту продуктів.

Крім того, складність бюрократичних процедур створює величезні корупційні ризики та додатковий тиск на бізнес. Це підтверджують чисельні звернення галузевих об’єднань і бізнес-асоціацій.

Громадськість переконана, що запроваджений урядом моніторинг доведе необхідність повного скасування регулювання цін на продукти харчування і вже на початку 2017 року цей радянський інструмент планової економіки щезне. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт