Унікальний народний розпис відроджують на Хмельниччині (ФОТО)

Самобутнє народне мистецтво зародилось у селі Самчики на Хмельниччині

У столиці презентували календар із самчиківським розписом, повідомляє Depo.Хмельницький за посиланням на Gazeta.ua.

Унікальне народне мистецтво зародилось у селі Самчики Старокостянтинівського району на Хмельниччині. На десятки років про нього забули. Лише у 1960-х розписом почали цікавитися місцеві художники.

Сьогодні техніка перебуває на межі зникнення, адже у ній працюють лише чотири майстри.

"Самчиківку спочатку порівнюють із петриківкою. Однак вони мають суттєву різницю. Займається народним розписом більше 15 років. - У самчиківці найчастіше використовуються такі елементи, як листя, квіти, ягоди. Є солярні знаки - сонце, місяць, зорі. Із тварин - коні, коти, собаки. Тільки ті, які населяють Україну. Пишемо птахів, які найчастіше у нас зустрічаються - ластівка, журавель, лелека," - розповідає художник Віктор Раковський.

Основними кольорами самчиківки є жовтий, синій, зелений і червоний. Для фону використовуються фіолетовий, коричневий, чорний.

"Гамма відповідає сюжету малюнку. Якщо автор зображає смуток, то переважають холодні тони. І навпаки - якщо радість, то теплі. Обов'язково мають бути широкомасштабні елементи. Не дрібні. Не використовую транспортирів і лінійок. Лінії не мають бути ідеально рівними. Десь незграбні, недовершені", - пояснює Віктор Раковський.

Сьогодні у Самчиках працює художня школа, де дітей навчають народного розпису і академічного живопису. Однак художники засмучені тим, що не бачать справжньої зацікавленості молодого покоління у розвитку мистецтва самчиківки.

Нагадаємо, що на Хмельниччині відроджують Самчиківський розпис. Четверо майстрів мають трохи більше шести десятків учнів, що вчаться унікальному розпису.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький