Українці скуповують землі в Польщі

Наші земляки отримують найбільше дозволів на придбання землі
Depo.
11 травня 2016 16:45
ФОТО: depo.ua
Українці скуповують землі в Польщі
Українці скуповують землі в Польщі

Серед іноземців у Польщі українці отримали найбільше дозволів на купівлю землі , повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Польське радіо.

У Польщі торік продано іноземцям 460 га ґрунтів. Найбільше землі купили нідерландці та німці. Однак, це у понад два рази менше, ніж торік, коли громадянам з-за кордону було продано 1000 га землі.

Відповідно до польського законодавства, для того, щоб купити у Польщі землю, іноземці повинні одержати спеціальний дозвіл, який видає МВСіА.

Загалом у 2015 році іноземці одержали 335 дозволів на купівлю землі.

Найбільше землі придбали у: Мазовєцькому (111 га), Західнопоморському (52 га), Вармінсько-Мазурському (51 га), Великопольському (48 га), Малопольському (48 га) та Любуському (26 га) воєводствах.

З-поміж іноземців, яким найчастіше видавали дозволи українцям – це 99 дозволів на 15,45 га землі. На другій сходинці – білоруси, які одержали 28 дозволів, однак купили вони лише 5,95 га. Німцям видано 26 дозволів на 59,24 га землі (другий показник за обсягами придбаної землі). Четверті – росіяни, яким МВС Польщі видало 17 дозволів на 5,43 га землі. А нідерландці, котрі у 2015 році купили у Польщі найбільше землі – 86,81 га – отримали на неї 16 дозволів.

Для того, аби іноземець міг купити землю у Польщі, він має підтвердити свій міцний та довготривалий зв’язок з країною (наприклад, також мати польське громадянство, перебувати у шлюбі з громадянином(кою) Польщі або вести в країні підприємницьку діяльність).

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький