Українці більше не довіряють поліції, аніж довіряють

Такі тенденції показало онлайн опитування
Depo.
28 серпня 2016 18:55
ФОТО: depo.ua
Українці більше не довіряють поліції, аніж довіряють
Українці більше не довіряють поліції, аніж довіряють

Дослідницький центр SPHERA, на замовлення Української асоціації власників зброї, провів опитування щодо довіри до поліції після подій в Кривому Озері, повідомляє Depo.Хмельницький.

Опитування тривало 25-27 серпня. Загалом у ньому взяли участь 2100 респондентів.

Досліджувалося ставлення українських громадян стосовно того, якими були основні причини цих подій – чи можна вважати їх випадковістю, яка може статися у будь-якій країні світу, або це системне явище, що свідчить про провал справжнього реформування правоохоронних органів.

Українці більше не довіряють поліції, аніж довіряють - фото 1

Отримані дані підтвердили тенденцію, яка склалася за роки Незалежності: опитані схильні більше не довіряти правоохоронцям, аніж навпаки. Третина респондентів все ж висловили в тій чи іншій мірі довіру поліції, що помітно перевищує довіру населення країни в цілому до міліції. Тим не менш, кількість опитаних, які нині не довіряють поліції, перевищує кількість тих, хто їй довіряє, у два рази.

Українці більше не довіряють поліції, аніж довіряють - фото 2

Абсолютна більшість заявляє, що події у Кривому Озері, які призвели до трагічного наслідку, вплинуть на рівень їхньої довіри до поліції – вона так чи інакше знизиться. Більше половини опитаних вважають основною причиною трагічних подій у Кривому Озері загальний провал реформи МВС, яка проводиться нинішнім його керівництвом. Кожен п’ятий такою причиною вважає провал реформи МВС в окремих областях, а не в цілому по країні. Лише невелика кількість людей вважає - те, що сталося, ексцесом виконавця і випадковістю.

Українці більше не довіряють поліції, аніж довіряють - фото 3

Ставлення опитаних щодо того, якими будуть наслідки подій у Кривому Озері для поліцейських, котрі брали в них участь, розділилися. Половина з них вважає, що, навіть за умов доведення вини поліцейських у загибелі місцевого мешканця, вони отримають незначні вироки або ж, що жоден з поліцейських взагалі не буде притягнутий до відповідальності.

Українці більше не довіряють поліції, аніж довіряють - фото 4

Натомість чверть впевнена, що буде проведене закрите розслідування і покарання отримають лише безпосередні учасники трагічних подій. У повністю відкрите розслідування вірить невелика частина респондентів.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький