Українські школи переходять від знань до компетентностей

Ухвалили Концепцію Нової української школи
Depo.
4 листопада 2016 18:23
ФОТО: depo.ua
Українські школи переходять від знань до компетентностей
Українські школи переходять від знань до компетентностей

Колегія МОН ухвалила остаточну редакцію Концепції Нової української школи, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу МОН.

У відомстві зазначають, що після громадського обговорення у формулу Нової української школи було додано елемент "нове освітнє середовище", а також прописано важливість психологічної підготовки вчителя.

"Концепція Нової української школи - це результат спільних зусиль чиновників МОН та громадськості. Під час громадського обговорення до МОН надійшло більше 60 листів із змістовними правками і зауваженнями до Концепції. Більшість з надісланих пропозицій була врахована," - наголошують у Міносвіти.

Найактульнішими і найдискусійними є 5  ключових тем: педагогіка партнерства, автономія школи і вчителя, визначення результатів навчання, механізми впровадження інновацій та питання фінансування.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, нова українська школа не може бути без нового освітнього середовища, яке б враховувало зміни у змісті освіти, у методиках викладання та доступі до навчання.

"Основна ідея нової школи полягає в тому, щоб перейти від школи знань до школи компетентностей, які включають знання, уміння та ставлення, засновані на ціннісній платформі. Відповідно до цього, мають бути оновлені державні стандарті, сформовано новий зміст освіти, запроваджені нові методики викладання, а також змінена структура школи," - наголошує Лілія Гриневич.

Також вона повідомила, що до кінця травня напишуть нові державні стандарти для початкової школи, орієнтовані на компетентності, якими повинні володіти учні після завершення кожного окремого етапу навчання.

Держстандарти почнуть діяти з 2018 року, але вже у 2017/18 навчальному році нові стандарти початкової школи пройдуть апробацію у деяких школах в усіх регіонах.

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт