У центрі Хмельницького тестували на вірусний гепатит С та консультували лікарі

Акція до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами відбулася у центрі Хмельницького
Depo.
28 липня 2016 10:33
ФОТО: depo.ua
У центрі Хмельницького тестували на вірусний гепатит С та консультували лікарі
У центрі Хмельницького тестували на вірусний гепатит С та консультували лікарі

Сьогодні у Хмельницькому просто на вулиці можна було пройти експрес-тестування на вірусний гепатит С та інші захворювання, передає Depo.Хмельницький.

Акцію до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами провели активісти Альянсу громадського здоров’я та Хмельницької асоціації сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу "Вікторія" в рамках кампанії "Вимагаємо лікування!".

Інформаційно-профілактична акція "Вимагаємо ефективного лікування!" проводиться у всіх областях України.

В рамках акції всі бажаючі мали змогу безкоштовно пройти експрес-тестування на вірусний гепатит С та інші інфекції, отримати фахову консультацію лікарів щодо профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, поспілкуватись з людьми, які на даний час завершили лікування чи ще чекають його.

У центрі Хмельницького тестували на вірусний гепатит С та консультували лікарі - фото 1

За словами голови Хмельницької асоціації сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу "Вікторія" Лариси Висоцької, сьогодні на вірусний гепатит С зможуть обстежитися 150 осіб. Якщо тестів не вистачить - їх оперативно підвезуть, аби дати змогу пройти експрес-тестування всім бажаючим.

У центрі Хмельницького тестували на вірусний гепатит С та консультували лікарі - фото 1

"Проблема головне полягає у тому, що в державі абсолютно немає грошей на лікування вірусного гепатиту С", - вважає головний лікар Хмельницького обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Олександр Касяндрук.

У центрі Хмельницького тестували на вірусний гепатит С та консультували лікарі - фото 3

Хвороба, яку в народі ще називають "лагідним вбивцею", протікає без симптомів, проте може викликати захворювання на рак.

За словами ж головного інфекціоніста області Оксани Піддубної, не далі як вчора область отримала протоколи, згідно яких стає можливим лікування вірусного гепатиту С значно дешевшими вітчизняними препаратами.

За словами Оксани Піддубної, в зоні ризику по захворюванням на цю недугу перебувають люди у віці  30-40 років.

У центрі Хмельницького тестували на вірусний гепатит С та консультували лікарі - фото 4

До слова, координатор заходу Лариса Висоцька повідомила, що у разі виявлення небезпечної недуги в ході сьогоднішного тестування, Хмельницька асоціація сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу "Вікторія" надасть 50% знижку на проведення подальших досліджень хворого.

Довідка

У світі понад 150 млн. людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 2 млн. хворих проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період проходить без симптомів.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький