У Тернополі поставлять старий вагон, на згадку про депортованих в 1947 році

У 2017 році виповнюється 70 років від початку наймасовіших депортацій із Західної України

У Тернополі поставлять старий вагон, на…

Цей вагон-теплушка зараз зберігається на території військової частини на вулиці Бродівській, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "20minut".

"Він нікому не потрібен, бо старий, тож саме його і було би доцільно взяти - як відголос тих часів. Зараз активісти хочуть підтримки зі сторони громади, адже пам'ятник депортованим не коштуватиме місту майже нічого - варто лише перемістити вагон на кількасот метрів, на Бродівську, біля арки, що веде до вулиці За Рудкою. Саме там його і розмістять" - розповідає активістка Марія Юрчак, - головне - отримати дозвіл від міської ради та встигнути завершити всі роботи до вказаної дати, - продовжує Марія. - А родина кожного депортованого зможе закласти там камінь із іменем члена родини, який постраждав у ті роки".

В рамках операції "Захід" лише за один день 21 жовтня 1947 року було виселено і приречено на каторжні роботи у Сибіру понад 76 тис. осіб – це понад 76 тисяч зламаних доль та позбавлений сил український національно-визвольний рух.

Загалом же у тяжкий час Другої світової війни та післявоєнні роки депортації зазнали загалом близько 500 тисяч мешканців Тернопільської області. Українці, євреї, поляки, вірмени, представники різних національностей були відірвані від коріння і стали в’язнями чужого політичного режиму. У вагонах-теплушках німецькі окупанти вивозили людей в Рейх, а радянська влада – у Казахстан та Сибір, - йдеться в петиції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme