У Старокостянтинові спорудять пам'ятник князю Острозькому

Архітектори поспіхом провели конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника князю Острозькому та не дотримались всіх вимог
Depo.
1 серпня 2016 09:44
ФОТО: depo.ua
У Старокостянтинові спорудять пам
У Старокостянтинові спорудять пам'ятник князю Острозькому

У Старокостянтинові місцева влада протягом місяця провела конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника засновнику міста, воєводі Київського, маршалка землі Волинської князя Костянтину Василю Острозькому, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Старокостянтинів небайдужий".

 5 липня планувалося підведення підсумків конкурсу, але, виявилось, що, згідно Постанови КМУ №2137 "Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів" не були дотримані всі вимоги.

Тривалість відкритого конкурсу з одного туру повинна бути не меншою чотирьох місяців, час, що відводиться на розроблення проектів, – не меншим двох місяців.
Кількість членів журі має бути непарною і, як правило, становити не менше 7 осіб (склад журі у Старокстянтинові нараховує 6 осіб).

"Я повністю підтримую необхідність будівництва пам’ятника К.Острозькому, та конкурс мав би бути організований більш відповідально для того, щоб визначитися із місцем розташування та скульптурою. А те що зараз пропонується, коли із трьох робіт дві роботи одного виконавця і фактично наперед відомий переможець. Конкурсу по суті нема. Якщо ми хочемо отримати гарний результат потрібно запрошувати фахівців: професійних істориків, архітекторів, до прикладу погляньте на якому рівні ведуться роботи по відновленню надгробка К.Острозького в Успенському соборі в Києві", – говорить екс-голова Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів України Сергій Козак.

Спорудження пам'ятника князю Острозькому запланували на вулиці Миру, 1.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький