У справі ремонту казарм у Старокостянтинові відкрито кримінальне провадження

В ділі неостанім фігурантом є мер і міська влада
Depo.
28 жовтня 2016 21:44
ФОТО: depo.ua
У справі ремонту казарм у Старокостянтинові відкрито кримінальне провадження
У справі ремонту казарм у Старокостянтинові відкрито кримінальне провадження

Військова прокуратура Хмельницького гарнізону проводить досудове розслідування, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Першу міську".

Кримінальне провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. А це - одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

До слова, хабарем в особливо великому такий, що у п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Відтак Хмельницький міськрайонний суд дозволив військовій прокуратурі Хмельницького ганізону вилучити матеріали перевірки та висновку начальника СДСБЕЗ Старокостянтинівського РВ УМВС України  та заяв фізичних та юридичних осіб, щодо фактів вчинення посадовими особами військової частини А2502, ТОВ "Моноліт ЦМ", ТОВ "Альфа-газ" кримінальних правопорушень.

Також вилучили необхідні для розслідування документи у Старокостянтинівській міській раді та квартирі міського голови.

Матеріали кримінального провадження свідчать про те, що в 2014 році місцевий виконком з метою акумулювання коштів на підтримку української армії, з ініціативи громади району, залучив ГО "Громадянська ініціатива Старокостянтинова", яка є неприбутковою організацією та створена для благодійної діяльності, а її керівник - член Староконстянтинівського виконку. 

Згодом організація відкрила рахунок банку, на який добровільно вносили люди гроші на підтримку військових частин, які дислокуються в Старокостянтиніові.

З метою отримання благодійних внесків виконком підготував листи за підписом мера суб'єктам господарювання з проханням перерахувати благодійну допомогу на рахунок.

Потім між ГО "Громадянська ініціатива Старокостянтинова" та ТОВ "Альфа-газ" уклали договір, предметом якого є виконання робіт з капітального ремонту казарми аеродромно-експлуатаційної роти № 33 військової частини.

Крім того, рішенням міської сесії затвердили "Програму взаємодії військових частин Старокостянтинівського гарнізону та Старокостянтинівської міської ради на 2014-2015 роки", відповідно до якої, передбачалося виділення військовій частині субвенції з місцевого бюджету на проведення капітального ремонту будівель на території аеродрому. Згодом ці субвенції переглядалися в сторону збільшення.

Було й подальшому ще пара угод, предметом яких міськрада зобов'язувалася передати субвенцію в загальній сумі 1 264 952 грн. і перерахувати на рахунок військової частини, а та мала спрямувати зазначені грошові кошти на проведення капітального ремонту будівель казарм та будинку, що на території аеродрому, тобто тих будівель, які впродовж березня - травня 2014 року вже були відремонтовані ТОВ "Моноліт ЦМ" та ТОВ "Альфа – газ" за кошти, зібрані ГО в якості благодійної допомоги.

У продовж вересня - жовтня 2014 року з місцевого бюджету на рахунок військової частини А 2502 надійшли кошти, на загальну суму 1 264 952 грн., для проведення капітального ремонту вищезазначених будівель на території аеродрому військової частини.

Після чого, були суми в 348 120 та 883 086 грн.

Крім того, матеріали провадження свідчать про те, що невстановлені службові особи військової частини за створення штучних підстав (затвердження актів виконання робіт) та перерахунок вищевказаних коштів на обох підприємств отримали від представників зазначених субєктів господарювання неправомірну вигоду в розмірі 100 000 грн.

Нагадаємо, вчора мер Старокостянтинова заявив, що не боїться обшуків, коли  правоохоронці приїхали з судовою ухвалою на тимчасове вилучення документації міської ради у рамках кримінального провадження.

Посадовцям міськради закидають нецільове використаання бюджетних коштів на ремонт казарм військової частини А5202.

 

 

   

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт