У рейтингу безпечних міст лідирують невеликі обласні центри

Найпривабливішими виявилися регіональні міста західної і центральної України
Depo.
19 вересня 2016 21:18
ФОТО: depo.ua
У рейтингу безпечних міст лідирують невеликі обласні центри
У рейтингу безпечних міст лідирують невеликі обласні центри

Українці назвали найбезпечніше місто країни - Чернівці, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на 24 канал.

Усього оцінили 26 міст країни за десятьма критеріями.

Лідером виявилися Чернівці. Адміністративний центр Буковини набрав 5,5 бали із 7 можливих. Серед іншого, люди зазначають, що не бояться виходити з дому ввечері. У трійці переможців за критерієм "безпечність" також Луцьк - 5,3 бали і Вінниця - 5,2.

У чільній десятці також Тернопіль і Хмельницький - 5,1 бала, Івано-Франківськ і Ужгород - 5,0, Львів та Рівне - 4,9 і єдиний представник півночі — Чернігів - 4,8 бали.

Респонденти виставляли бали від одного до семи, оцінюючи міста щодо безпеки, чистоти, зручності й доступності. Серед критеріїв - рівень забрудненості навколишнього середовища, розвитку транспортної і торговельної інфраструктур, наявність спортивних майданчиків і залів, місць для відпочинку й прогулянок із дітьми, якість роботи комунальних служб і умовна "доброзичливість" жителів.

З об’єктивних причин найгірші оцінки з безпеки отримали Донецьк і Луганськ - по 3,9 бали. Низькі оцінки поставили люди промисловим гігантам Дніпру й Запоріжжю, а також південним обласним центрам - Миколаєву, Одесі й Херсону. І південні, і східні регіони традиційно вважаються небезпечнішими через високі показники злочинності.

Київ за рейтингом не належить до безпечних українських міст. Столиця має показник 4,4 бали. І це не лише суб’єктивна оцінка українських користувачів інтернету: автори міжнародного дослідження Quality of Living Survey, які оцінюють міста світу за 39 критеріями, розташували Київ на 189-му місці серед 230 учасників рейтингу.

Друге за кількістю жителів місто країни - Харків - отримало трішки більше 4,7 балів. Із п’яти українських міст із населенням більше або близько мільйона, він виявився найбезпечнішим, обійшовши й Одесу, і Дніпро, які отримали по 4,2 бали.

Однією з характерних рис безпеки життя серед опитаних стала наявність потенційно небезпечних людей на вулицях і в закладах відпочинку. Інші підстави для невдоволення - відсутність культури у водіїв, нехтування правилами дорожнього руху, брак вуличного освітлення і недостатня кількість правоохоронців на вулицях.

Жодне з українських міст не набрало критично низьких балів.

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт